LOGO

  • 1398/6/11  - ۰۶
  • دسته بندی : <-PostCategory->
  • نویسنده: mehrparvaz

 

خرافات هايي كه قبل از سفر بايد از آن ها مطلع باشيد!

داشتن اطلاعات در مورد باورها و خرافات هاي يك كشور، مي تواند منجر به آسان تر شدن سفر شما شود. در بعضي از فرهنگ ها يك سري شماره ها، يك سري تاريخ ها و يك سري حيوانات بديمن تلقي مي شوند و شما با اطلاع از اين قبيل خرافات مي توانيد جلوي يك سري اتفاقات، صحبت ها و رفتارهاي اشتباه را مقابل اهالي آن كشور بگيريد. بعضي از اين خرافات در سطح جهاني شناخته شده اند و احتمالا بعضي از آن ها به گوش شما هم رسيده باشد. اما يك سري از اين خرافات ناشناخته تر هستند و شايد فقط محدود به يك كشور خاص بشود. از طرفي خرافات هاي مردم سراسر جهان ممكن است گاهي با هم در تناقض باشند. بدين معني كه چيزي كه در يك كشور بديمن محسوب مي شود، در كشوري ديگر خوش يمن باشد! به همين خاطر به شما توصيه مي كنيم كه قبل از سفر به هر كشوري، يك تحقيق ساده در مورد عقايد، باورها و خرافات مردم آن كشور داشته باشيد. اما علي الحساب مي خواهيم شما را با جذاب ترين خرافات هاي بين المللي آشنا كنيم كه اطلاع از آن ها مطمئنا در سفرهاي بعديتان به كارتان مي آيد.

خرافات هايي كه قبل از سفر بايد از آن ها مطلع باشيد

 

ژاپن: از يك سري شماره هاي خاص دوري كنيد!

يك سري شماره ها در فرهنگ ژاپني كاملا شوم تلقي مي شوند. براي مثال عدد 4 به معني مرگ است! چراكه تلفظ عدد 4 در زبان ژاپني شباهت زيادي به تلفظ كلمه مرگ دارد! به همين خاطر شما هيچ وقت نبايد به يك فرد ژاپني هديه اي دهيد كه در آن 4 عدد وسيله يا هر چيز ديگري وجود داشته باشد! حتي جالب است كه بدانيد هتل هاي ژاپن اكثرا طبقه چهارم ندارند. يعني نام يك طبقه را طبقه سوم مي گذارند و طبقه بعدش را طبقه پنجم مي نامند! به همين شكل عدد 9 هم در فرهنگ ژاپني تابو است و دليلش هم اين است كه تلفظ اين عدد در زبان ژاپني شبيه به تلفظ كلمه عذاب است! به همين خاطر بهتر است كه تا جاي ممكن از گفتن 9 در ژاپن خودداري كنيد!

ژاپن از يك سري شماره هاي خاص دوري كنيد

 

آلمان: هيچ وقت تولد كسي را زودتر تبريك نگوييد!

شايد شما هم فكر كنيد كه تبريك تولد يك نفر قبل از زادروز اصليش يك سورپرايز تلقي مي شود و نشان از توجه شما به آن فرد دارد. اما آلماني ها اين گونه فكر نمي كنند! در واقع آن ها اين كار شما را بدشانسي به حساب مي آورند و اگر شما تولد يك فرد آلماني را قبل از نيمه شب تولدش تبريك بگوييد، خيلي از اين كارتان خوشحال نمي شود و آن سالش را بديمن مي شمارد! داستان شكل گيري اين خرافات به زمان مسيحيت بر مي گردد. گفته مي شد كه اگر شياطين آرزوي شما را بشنوند، قبل از اينكه روز تولدتان فرا برسد، تمام تلاششان را مي كنند تا آرزويتان برآورده نشود!

آلمان هيچ وقت تولد كسي را زودتر تبريك نگوييد

 

اسپانيا: حواستان به سه شنبه اي كه در روز سيزدهم ماه مي افتد، باشد!

در خيلي از كشورهاي غربي جمعه اي كه در روز سيزدهم ماه بيفتد، بديمن ترين روز سال به حساب مي آيد. اما در اسپانيا قضيه فرق مي كند و سه شنبه اي كه با روز سيزدهم ماه همزمان شود، روز نحس به شمار مي آيد و مردم اسپانيا فكر مي كنند كه در اين روز اتفاقات بد به زندگيشان سرازير مي شود!

اسپانيا حواستان به سه شنبه اي كه در روز سيزدهم ماه مي افتد، باشد

 

سوئد: هيچ وقت يك عنكبوت را نكشيد!

شايد اولين واكنش شما هم بعد از ديدن يك عنكبوت اين باشد كه كفشتان را برداريد و با يك حركت به زندگي آن پايان دهيد! شايد هم بدويد و يك حشره كش پيدا كنيد تا او را بكشيد! اما همه اين واكنش ها در فرهنگ سوئدي ها بد به حساب مي آيد! چراكه كشتن يك عنكبوت به نظر سوئدي ها با خودش بديمني مي آورد! اگرچه كشتن يك موجود هشت پا باعث تمام شدن دنيا نمي شود، اما گفته مي شود كه باعث باراني شدن روز بعد مي شود! نكته اينكه عنكبوت ها از روغن مركبات بدشان مي آيد و اگر كمي از اين روغن را در گوشه كنار اتاقتان بريزيد، احتمالا در سوئد با عنكبوتي رو به رو نمي شويد كه مجبور شويد آن را بكشيد!

سوئد هيچ وقت يك عنكبوت را نكشيد

 

كره جنوبي: كلاغ ها بديمن هستند!

كلاغ ها پرنده هايي هستند كه در فرهنگ هاي متعددي در سراسر جهان نحس محسوب مي شوند! اما در كره جنوبي اين نحسي را خيلي شديد مي بينند و مي گويند كه نه تنها سمبل بدشانسي است، بلكه نشانه اي از اين است كه مرگ نزديك است! به هر حال در كره جنوبي 9 گونه كلاغ وجود دارد كه بهتر است آرزو كنيد كه در كره جنوبي با هيچ كدام از آن ها مواجه نشويد!

كره جنوبي كلاغ ها بديمن هستند

 

برزيل: هيچ وقت كيف خود را روي زمين نگذاريد!

اگر كيف يا كيف پولتان را به هر دليل در برزيل روي زمين بگذاريد، ممكن است كه با نگاه عجيب و غريب برزيلي ها رو به رو شويد! اين نگاه ها به اين دليل است كه قرار دادن كيف يا كيف پول در فرهنگ برزيلي ها بديمن است. آن ها فكر مي كنند كه با اين كار ثروتتان از كفتان مي رود! جالب است كه بدانيد كشورهاي ديگري هم در آمريكاي جنوبي به اين خرافات باور دارند!

برزيل هيچ وقت كيف خود را روي زمين نگذاريد

 

روسيه: سوت زدن در داخل يك ساختمان باعث مشكلات مالي مي شود!

در روسيه به شكل ديگري به فقير شدن نگاه مي كنند. در فرهنگ روس ها با گذاشتن كيف روي زمين با مشكل خاصي مواجه نمي شويد، اما سوت زدن در داخل يك ساختمان در تور روسيه حتما فقيرتان مي كند! جالب است كه بدانيد نروژي ها هم با سوت زدن ميانه خوبي ندارند! با اين تفاوت كه نروژي ها فكر مي كنند كه اگر در هواي آفتابي سوت بزنيد، بديمني مي آوريد و آسمان شروع به بارش مي كند.

روسيه سوت زدن در داخل يك ساختمان باعث مشكلات مالي مي شود

 

هند: ناخن هايتان را در روز شنبه كوتاه نكنيد!

هند كشور خرافات هاست! به همين دليل بهتر است كه قبل از سفر با تور هند اطلاعات زيادي در مورد خرافات ها و باورهاي مردمانش كسب كنيد. يكي از اين خرافات اين است كه نبايد ناخن هايتان را در روز شنبه كوتاه كنيد! چراكه به عقيده مردم هند باعث آوردن بد شانسي مي شويد! حتي اگر ناخنتان شكسته بود، بايد در روز جمعه آن را درست كنيد و يا شنبه را طاقت بياوريد تا روز يكشنبه فرا رسد! در ژاپن اين خرافات متفاوت است. در فرهنگ ژاپني ها كوتاه كردن ناخن در روز شنبه بي مشكل است، اما كوتاه كردن آن ها در طول شب بديمني مي آورد!

هند ناخن هايتان را در روز شنبه كوتاه نكنيد

 

مجارستان: گوشه ميز ننشينيد!

هر كشوري در مورد ميز شام خرافات متفاوتي دارد! اما در مجارستان اين خرافات مربوط به اين مي شود كه كسي نبايد گوشه ميز شام بنشيند! به عقيده آن ها، اگر كسي بر روي آن صندلي شوم در گوشه كناري ميز شام بنشيند، هفت سال سختي در انتظارش است! اين افسانه حاكي از اين است كه اگر شما بر روي صندلي در گوشه ميز بنشينيد، هيچ وقت ازدواج نخواهيد كرد!

مجارستان گوشه ميز ننشينيد

 

فرانسه: گربه هاي سفيد و نارنجي بديمن هستند!

قرن هاست كه در كشورهاي مختلف گربه مشكي رنگ نحس محسوب مي شود. بعضي از مردم جهان معتقدند كه گربه هاي مشكي با جادوگران در ارتباطند و بعضي ديگر فكر مي كنند كه آن ها با شيطان دستشان در يك كاسه است! در خيلي از فرهنگ ها مي گويند كه اگر يك گربه مشكي از روي پايتان عبور كند، بديمن ترين اتفاق برايتان افتاده است! اما در منطقه نرماندي در شمال غرب فرانسه قضيه فرق مي كند. در واقع براي آن ها گربه مشكي رنگ نحس به حساب نمي آيد. آن ها فكر مي كنند كه گربه هاي سفيد و نارنجي بديمن هستند! از همه جالب تر اينكه همين گربه هاي سفيد و نارنجي در فرهنگ هاي ديگري مثل آمريكا مايه خوش شانسي نيز هستند!


برچسب‌ها:

  • 1398/1/31  - ۱۲
  • دسته بندی : <-PostCategory->
  • نویسنده: mehrparvaz

چگونه به ارمنستان ارزان سفر كنيم؟
آيا شما هم نياز به يك سفر خارجي داريد، اما پول كافي نداريد؟ آيا شما هم دوست داريد كه با صرف يك هزينه معقول و كم، اوقات فراموش نشدني را تجربه كنيد و با بودجه محدود از جاذبه هاي گردشگري متنوع ديدن كنيد و غذاهاي خوشمزه و لذيذ ميل كنيد؟ اگر جواب شما به اين سوالات مثبت است، سفر به ارمنستان بهترين انتخاب براي شماست. ارمنستان يكي از كوچكترين كشورهاي جهان است، ولي در عين با كوچك بودن مساحتش، تعداد زيادي جاذبه هاي گردشگري و اماكن ديدني را در خود جاي داده است. قسمت خوب ماجرا اين است كه شما با هزينه كم مي توانيد از اين كشور زيبا و جذاب ديدن كنيد! اين مقاله به صورت گام به گام و با جزئيات لازم به شما كمك مي كند تا ارزان به ارمنستان سفر كنيد!
وقتي مي خواهيد سفر ارزاني به ارمنستان داشته باشيد، بايد سه سوال را از خودتان بپرسيد!
در ارمنستان در كجا اقامت كنم؟
در كداميك از رستوران هاي ارمنستان غذا بخورم؟
چگونه در كشور ارمنستان تردد كنم؟
در ادامه بهترين جواب هر سه اين سوال ها را به شما مي دهيم تا به صورت ارزان به ارمنستان سفر كنيد!

سفر ارزان به ارمنستان

در ارمنستان در كجا اقامت كنم؟
در ارمنستان انواع هتل هاي لوكس، هتل هاي متوسط و مهمان خانه وجود دارد. پس اصلا نگران نباشيد! به هر حال با هر بودجه اي كه داشته باشيد، يك محل اقامت مناسب در ارمنستان پيدا خواهيد كرد! اگر مي خواهيد كه اقامت ارزاني در ارمنستان داشته باشيد، به شما توصيه مي كنيم كه در مهمانخانه هاي ارمنستان اقامت كنيد. هزينه اقامت در اين مهمانخانه ها در مركز ايروان به ازاي هر شب بين 4500 تا 5000 درام است. قسمت خوب ماجرا اين است كه با اقامت در اين مهمانخانه ها نياز به گرفتن تاكسي براي ديدن جاذبه هاي گردشگري ايروان نداريد. چراكه اين شهر بسيار كوچك است و شما به راحتي با پاي پياده مي توانيد از گوشه كنار آن ديدن كنيد. البته اين را هم بگوييم كه هتل هاي 3 ستاره در ايروان نيز وجود دارد كه شما مي توانيد با صرف هزينه اي معقول در آن ها اقامت كنيد و از امكانات آن ها نظير سرو صبحانه نيز استفاده كنيد. همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز به شما كمك مي كنند تا ارزان ترين هتل هاي ارمنستان را رزرو كنيد و با رزرو يك تور لحظه آخري ارمنستان با بهترين كيفيت و خدمات به اين كشور ديدني سفر كنيد.
در خارج از شهر ايروان يعني در شهرهاي كوچكتر و روستاهاي ارمنستان نيز مي توانيد يك اتاق شخصي را در خانه هاي محلي ها اجاره كنيد. مردم ارمنستان به شدت مهربان و مهمان نواز هستند و حتما در خانه هايشان به شما خوش خواهد گذشت! مطمئنا موقع ناهار و شام از ديدن غذاي محلي كه برايتان درست كرده اند، شگفت زده خواهيد شد و علاوه بر همه اين ها، با اقامت در خانه هاي ارمني اين شانس را خواهيد داشت كه با سبك زندگي مردم روستايي ارمنستان آشنا شويد جالب است كه بدانيد اقامت در خانه هاي اهالي روستاهاي ارمنستان بسيار ارزان است و حتي گاهي اوقات بعضي از محلي ها شما را به رايگان مهمان خانه شان مي كنند و همين مسئله نشان از مهمان نوازي اين مردم صميمي و خونگرم دارد. اگر هم قرار است كه خانوادگي به ارمنستان سفر كنيد، مي توانيد به جاي اتاق يك خانه را در روستاهاي اطراف ايروان اجاره كنيد و در صورت تمايل غذايتان را نيز خودتان در خانه طبخ كنيد تا هزينه هاي اقامتتان در ارمنستان به شدت كاهش پيدا كند.

سفر ارزان به ارمنستان

در كداميك از رستوران هاي ارمنستان غذا بخورم؟
با سفر به ارمنستان مي توانيد انواع غذاهاي ارمني و بين المللي نظير غذاهاي اروپايي، گرجي، عربي و چيني را امتحان كنيد. در مركز شهر ايروان تعداد زيادي رستوران به چشم مي خورد كه بنا بر ذائقه و سليقه و البته بودجه خود مي توانيد يكي از آن ها را براي خوردن غذا امتحان كنيد. جالب است كه بدانيد فست فودهاي ارمني از فست فودهاي ديگر كشورها بسيار ارزان تر است و خيلي راحت با 2 تا 3 دلار مي توانيد يك غذاي عالي ميل كنيد. از طرفي سوپرماركت هاي شهر ايروان نيز غذاهاي آماده اي به فروش مي رسانند كه به نسبت غذاهاي سرو شده در رستوران هاي ايروان قيمت بسيار كمتري دارند. 

سفر ارزان به ارمنستان

چگونه در ارمنستان تردد كنم؟
سوال آخر اين است كه براي ديدن جاذبه هاي گردشگري ارمنستان چگونه به صورت ارزان تردد كنم؟ در ارمنستان علي الخصوص در شهر ايروان، وسايل حمل و نقل عمومي به وفور وجود دارد. شما مي توانيد خيلي راحت با اتوبوس، تاكسي و مترو در شهر تردد كنيد. اگر بخواهيم كه از نظر هزينه ها وسايل حمل و نقل شهري ايروان را مقايسه كنيم، بايد بگوييم كه: هزينه كرايه تاكسي ها در ايروان كمي بالا است، اما شما خيلي راحت با گرفتن تاكسي به صورت آنلاين از اپليكيشن ياندكس تاكسي مي توانيد با قيمت كمتري در شهر تردد كنيد و يك عالمه در هزينه هاي سفرتان صرفه جويي كنيد. مترو نيز يكي ديگر از راه هاي ارزان براي تردد در شهر ايروان به حساب مي آيد كه در صورت تمايل با همراه داشتن يك نقشه راهنما مي توانيد از خطوط آن استفاده كنيد. از طرفي يك سري اتوبوس و ميني بوس در شهر ايروان وجود دارد كه شما با پرداخت حدود 100 درام مي توانيد با استفاده از آن ها در شهر ايروان تردد كنيد.

سفر ارزان به ارمنستان

براي بازديد از درياچه سوان نيز مي توانيد سوار قطارهاي آن شويد كه هم راه ارزاني به نظر مي رسد و هم سفر با آن تجربه جالبي برايتان خواهد بود! در آخر يك پيشنهاد جالب برايتان داريم كه با استفاده از آن مي توانيد به صورت كاملا رايگان در شهر تردد كنيد و از جاذبه هاي گردشگري ارمنستان ديدن كنيد! همان طور كه گفتيم ايروان شهر بسيار كوچكي است و شما با اجاره يك دوچرخه مي توانيد خيلي راحت در شهر رفت و آمد كنيد و به اين ترتيب هزينه هاي تردد در شهر ايروان را به صفر برسانيد!اگر شما هم قصد سفر به ارمنستان را داريد، مي توانيد براي اطلاع از بهترين آفرهاي تور ارزان ارمنستان با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد و با كمترين قيمت به اين كشور جذاب و زيبا سفر كنيد.

سفر ارزان به ارمنستان


برچسب‌ها:

[ ]

موضوعات

    موضوعي ثبت نشده است

نویسندگان

لینکستان

پیوندهای روزانه

درباره ما


ٍ
ایمیل :قیمت مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com

طراحی وب سایت
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

مبلمان اداری
مبلمان اداری لوکس آفن
www.afn-furniture.com

hotel in tehran
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

قیمت روز گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی زیبایی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

خدمات مجالس
خدمات و تشریفات عروس
www.tashrifataroos.com

غرفه سازی
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی
www.rayka.design

تشریفات عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

پارتیشن دوجداره
انواع مختلف پارتیشن های با کیفیت
www.azaran.com

خدمات مجالس عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک با بیشترین تنوع
www.azinzand.com/fa

باغ عروسی
لوکس ترین باغ عروسی
www.maghsoudloocatering.com

لوله بازکنی
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

نصب ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

عمل لازک چشم
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت دستگاه برش لیزری غیرفلزات
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور هند
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

روان کننده های بتن
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور ترکیه
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

قیمت لیزر موهای زائد
کلینیک های تخصصی کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

خدمات مجالس
تشریفات و خدمات مجالس ملل
www.melalceremony.com

تور آنتالیا
برگزار کننده بهترین تورهای خارجی
www.alefbatour.com

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قیمت قفسه فروشگاهی
طراحی و اجرای سیستم های قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط ارزان هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

?
?
?

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان
قیمت مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com

طراحی وب سایت
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

مبلمان اداری
مبلمان اداری لوکس آفن
www.afn-furniture.com

hotel in tehran
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

قیمت روز گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی زیبایی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

خدمات مجالس
خدمات و تشریفات عروس
www.tashrifataroos.com

غرفه سازی
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی
www.rayka.design

تشریفات عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

پارتیشن دوجداره
انواع مختلف پارتیشن های با کیفیت
www.azaran.com

خدمات مجالس عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک با بیشترین تنوع
www.azinzand.com/fa

باغ عروسی
لوکس ترین باغ عروسی
www.maghsoudloocatering.com

لوله بازکنی
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

نصب ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

عمل لازک چشم
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت دستگاه برش لیزری غیرفلزات
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور هند
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

روان کننده های بتن
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور ترکیه
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

قیمت لیزر موهای زائد
کلینیک های تخصصی کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

خدمات مجالس
تشریفات و خدمات مجالس ملل
www.melalceremony.com

تور آنتالیا
برگزار کننده بهترین تورهای خارجی
www.alefbatour.com

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قیمت قفسه فروشگاهی
طراحی و اجرای سیستم های قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط ارزان هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

?
?
?

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان