LOGO

 • ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲:۴۶
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

در مرواريد درياي اژه يعني شهر ازمير تنوع غذايي بسيار بالايي وجود دارد و شما با هر ذائقه اي كه داشته باشيد، يك غذاي لذيذ در رستوران هاي ازمير پيدا مي كنيد كه هرچه از آن بخوريد، سير نشويد و باز هم دلتان از همان غذا بخواهد! در اين شهر زيبا همه نوع غذا و دسري وجود دارد كه با طعم و عطر بي نظيرشان هوش را از سر هر كسي مي برند! در ادامه بهترين غذاهايي كه مي توانيد در ازمير امتحان كنيد را به شما معرفي مي كنيم.
مزه (پيش غذا)
مزه يا همان پيش غذاي تركي يكي از محبوب ترين خوراكي هاي ازمير است كه به هيچ عنوان نمي توان از آن ساده گذشت. رستوران ينگچ يكي از بهترين رستوران هاي تور ارزان ازمير است كه مي توان در آن يك مزه با كيفيت و لذيذ خورد. در منوي رستوران ينگچ تنوع زيادي از پيش غذاهاي متنوع وجود دارد و در آن مي توان انواع خوراكي هاي خوشمزه را ميل كنيد.

مزه ازمير

غذاهاي دريايي ازمير
معمولا در هر شهر ساحلي تنوع غذاهاي دريايي زياد است، اما ازمير از همه شهرهاي ساحلي تركيه در اين مسئله پيشي گرفته است و غذاهاي دريايي بي نظيري در آن سرو مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه با سفر به ازمير به رستوران آكينين يري (مشهورترين رستوران غذاهاي دريايي ازمير) سر بزنيد و يك غذاي خوشمزه دريايي را از منوي جذاب آن سفارش دهيد و از طعم بي نهايت لذيذ آن شگفت زده شويد.

غذاهاي دريايي ازمير

گوزلمه ازمير
گوزلمه يك غذاي ساده سردستي است كه از چند لايه خمير با محتويات مختلف تشكيل شده است. جالب است كه بدانيد در ازمير بيش از 700 مدل گوزلمه طبخ مي شود كه هر كدامشان طعم و مزه مختص به خودشان را دارند. به همين دليل به شما توصيه مي كنيم كه در مدت زمان اقامتتان در ازمير تا مي توانيد انواع مختلف گوزلمه را امتحان كنيد كه بعد از برگشتتان به خانه ديگر نمي توانيد چنين غذايي هايي را در هيچ شهر ديگري در دنيا پيدا كنيد.

گوزلمه ازمير

ماهي كبابي ازمير
اصلا مگر مي شود كه به ازمير سفر كنيد و ماهي كبابي هاي خوشمزه اش را امتحان نكنيد؟ به شما توصيه مي كنيم كه براي اولين وعده غذاييتان در ازمير مستقيم به رستوران دنيز برويد و ماهي كبابي هاي آن را امتحان كنيد. چراكه اين رستوران به خاطر ماهي كبابي هاي لذيذش مشهور شده است و به نوعي بهترين رستوران ازمير براي خوردن ماهي كبابي به حساب مي آيد.

ماهي كبابي ازمير

كاتمر ازمير
كاتمر نوعي خمير كره اي است كه با پنير، جعفري يا گوشت چرخ كرده پر مي شود و طعم بسيار لذيذي دارد. در كشور تركيه كامترهاي اورلا بسيار مشهور است. اورلا يكي از شهرهاي نزديك به ازمير و يكي از جاذبه هاي گردشگري ازمير است كه حدودا به اندازه نيم ساعت رانندگي با ازمير فاصله دارد و كاتمرهاي بسيار خوشمزه اي در رستوران هاي آن طبخ مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه اگر در زمان اقامتتان در ازمير زمان كافي داشتيد و هوس امتحان كردن كاتمر به سرتان زد، حتما از اورلا ديدن كنيد و يك كاتمر خوشمزه در رستوران اگنين لاله كاتمرسيسي ميل كنيد.

كاتمر ازمير

اختاپوس كبابي
رستوران ماورا يكي از بهترين رستوران هاي ازمير براي سرو غذاهاي دريايي است. خاص ترين غذاي اين رستوران، اختاپوس كبابي است كه البته شايد خوردن آن براي ذائقه ما ايرانيان كمي سخت باشد! به هر حال اگر دوست داشتيد كه يك طعم جديد را امتحان كنيد، مي توانيد از منوي اين رستوران در ازمير يك اختاپوس كبابي سفارش دهيد!

اختاپوس كبابي

شامبالي
شامبالي يك شيريني خوشمزه است كه از آرد سمولينا، ماست و شكر درست مي شود و در شكر و بادام غلتانده مي شود. يك قنادي به نام مشور هيسارونو شامباليسيسي در ازمير وجود دارد كه از سال 1942 تا كنون اين شيريني هاي خوشمزه را با خامه به فروش مي رساند. توصيه ما به شما اين است كه حتما در مدت زمان اقامتتان در تور تركيه و شهر ازمير اين شيريني هاي خوشمزه را امتحان كنيد.
نان خامه اي ازمير
نان خامه اي يكي از شيريني هايي است كه بين ما ايرانيان محبوبيت بسيار زيادي است. اما طعم همه شيريني خامه اي هاي زندگيتان را فراموش كنيد و شيريني خامه اي قنادي ريحان پاستانسي را در ازمير امتحان كنيد. در اين قنادي نان خامه اي هاي بسيار خوشمزه اي درست مي شود كه روي آن ها سس شكلات هم دارد و طعم و مزه بي نظيري دارند. 

نان خامه اي ازمير

لور تاتليسي
در ازمير قنادي ها و شيريني فروشي هاي بسيار خوبي وجود دارد. يكي از اين قنادي ها قنادي شورتان پاستانسي است كه به خاطر يك نوع شيريني به نام لور تاتليسي شهرت بسيار زيادي در ازمير پيدا كرده است. لور تاتليسي يك نوع شيريني است كه با نوعي پنير به نام پنير لور درست مي شود و در تهيه آن يك نوع شربت شيرين نيز استفاده مي شود و به همين دليل حالت مرطوبي دارد.
گوشت كبابي ازمير
اگر از غذاهاي دريايي خيلي خوشتان نمي آيد، بهتر است كه گوشت كبابي هاي خوشمزه ازمير را امتحان كنيد. براي خوردن يك گوشت كبابي بي نظير در ازمير مي توانيد به رستوران تاواجي رسپ اوستا برويد. در اين رستوران انواع كباب ها، بره كبابي و چنجه هاي بسيار لذيذ طبخ مي شود كه حتما بايد در مدت زمان اقامتتان در ازمير حداقل يكي از آن ها را امتحان كنيد.پيشنهاد ما به شما تور لحظه آخري ازمير است. براي رزرو تور ارزان ازمير مي توانيد با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

گوشت كبابي ازمير


برچسب‌ها: تور ازمير،قيمت تور ازمير،رزرو تور ازمير،تور استانبول،تور تركيبي تركيه،

 • ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰:۰۳
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

جذاب ترين تفريحات در شب هاي كيش

شب هاي كيش وقتي خورشيد طلايي در افق فيروز ه ايي جزيره غروب ميكنه و شب سفره دلش رو پيش نگين خليج فارس پهن ميكنه جنب و جوش هاي شبانه هم شروع ميشه!
يك روز داغ در جزيره كه با شنا در سواحل زيبا، برنزه شدن زير ‌ آفتاب، هيجان تفريحات آبي و خريد از بازارها همراه بوده گذشته و حالا شب‌هاي پر جنب و جوش از راه رسيدن!

شبهايي كه عده اي به كنسرتها و جنگهاي شبانه ميرن، عده ايي هم رستورانهاي با موسيقي زنده رو ترجيح ميدن عده ايي هم كه به جستجوي آرامش و خلوت كردن در گوشه ايي هستند به تماشاي چشم انداز ساحل و چراغ‌هاي سوسو زن آن از روي اسكله مي نشينند و به صداي امواج و آواي مرغان دريايي و بعضاً صداي گيتاري كه از گوشه و كنار مياد گوش مي سپارن!

جاذبه هاي ديدني كيش در شب

كشتي يوناني در غروب

كشتي مخروبه ي يوناني يكي از جاهاي ديدني كيش است كه در هنگام غروب مي‌توان صحنه هاي زيبايي را در آنجا مشاهده كرد و منظره اي مناسب براي عكاسي و جمع آوري خاطرات زيباست.

ديدني هاي كيش در شب

قدم زدن كنار ساحل خليج فارس

شب هنگام ساحل خليج فارس در جزيره كيش، محلي ساكت و آرامش بخش است كه با صداي دلنشين امواج خليج و برخورد آن ها به صخره هاي مرجاني و اسكله‌ها مزين شده است؛ تماشاي ستاره هاي پراكنده و نوراني در آسمان شب و نظاره كردن جزيره هنگام، يكي ديگر از تفريحات گردشگران در شب است.

كيش در شب

بويينگ مريم، از جاهاي ديدني كيش در شب

يك از كشتي هايي كه در اسكله ي تفريحي كيش قرار دارد، بوئينگ مريم است كه از ديدني هاي كيش است. در هنگام شب، اين كشتي نوراني و مجلل مسافران خود را سوار كرده و با اجراهاي زنده، شبي زيبا و خاطره انگيز را برايشان به ارمغان مي‌آورد.

شب هاي ديدني كيش

جُنگ هاي شبانه در كيش

جنگ هاي شبانه تقريبا هرشب در كيش در حال اجراست، اين جنگ هاي شادي آور مكاني مناسب براي طرفداران شلوغي است كه ميتوانند شب خود را درآن سپري كنند.

ديدني هاي جذاب كيش

رستوران هاي كيش در شب

رستوران‌هاي زيادي در كيش وجود دارد اما برخي از آنها در شب پخش زنده ي موسيقي و برنامه هاي سرگرم كننده اي را براي مخاطبان و مشتريان خود تدارك ديده اند كه موجب شده است تا از مكان هاي ديدني كيش به حساب بيايند.

ديدني هاي جذاب كيش

گشت دور جزيره

گشت شهري دور جزيره از ساعت ۳ بعد از ظهر شروع مي شود و موقع غروب خورشيد در يك مكان زيبا ختم مي شود. ماشين هاي گشت شهري تقريبا ساعت ۳ بعداز ظهر در مقابل هتل اقامت گرشگران مي ايستند و آن ها را سوار مي كنند و يك گشت داخل جزيره مي زنيد و شهر زيرزميني كاريز، درخت سبز و شهر باستاني حريره را هم مي بنيد و هنگام غروب خورشيد به كشتي يوناني مي رسند كه به جرات مي تواند گفت اين يكي از زيباترين مناظري است كه هنگام غروب مي توان در جزيره كيش تماشا كرد و بعد هم در انتهاي گشت شهري به مركز خريد پديده مي روند. اين برنامه از ظهر شروع مي شود و تا ساعت ۷ بعد از ظهر طول مي كشد، قسمت هيجان انگيز اين گردش را مي توان در شب و در كنار كشتي يوناني تجربه كرد.

شب گردي هاي كيش


كيش يكي از توريستي ترين جزاير ايران است كه نه تنها در روشنايي روز جاذبه هاي گردشگري فراواني دارد، بلكه ديدني هاي كيش در شب نيز مناظر خيره كننده و تجربه اي بكر را به همراه دارد كه فكر خواب را از ذهن گردشگران به كلي پاك مي‌كند.هواي جزيره در اغلب ماه هاي سال گرم و شرجي است، با اين حال شب هاي نيمه خنك و خنكي دارد كه باعث مي‌شود بازديد از جاهاي ديدني كيش در شب لذت بخش تر گردد.

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات گردشگري و تور هاي داخلي و خارجي  در خدمت شما مسافران گرامي مي باشد .


برچسب‌ها: تور كيش،تور ارزان كيش،تفريحات كيش،كي بريم كيش،

 • ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۰۱
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

قشم كجا بريم خريد 

مراكز خريد قشم از جمله مكان‌هايي است كه به دليل قيمت پايين اجناس، گردشگران بسياري را به سوي خود مي‌كشاند.قشم جزيره‌اي بزرگ و زيبا در خليج فارس است كه ديدني‌هاي بيشماري دارد و سالانه گردشگران زيادي را به خود جذب مي‌كند. اگر قصد سفر به قشم را داريد، پيش از آن نگاهي به ليست كاملي از جاهاي ديدني قشم در كجارو بيندازيد تا برنامه‌ريزي بهتري براي سفر خود داشته باشيد.

جزيره قشم علاوه بر جاذبه‌ها و زيبايي‌هايي كه دارد، يكي از مقاصد خريد محبوب براي بسياري از ايرانيان است. علاوه بر فروشگاه‌هاي جديد و قديمي زيادي كه در اين جزيره ديده مي‌شود، مجتمع‌هاي تجاري عظيم و مدرني مانند آتلانتيس، تاپ‌آيلند و زيتون نيز در اين جزيره در حال ساخت است. اجناس به خصوص پوشاك در اين منطقه به نسبت ارزان است، اما توصيه مي‌كنيم مراقب برندهاي تقلبي باشيد. در ادامه بهترين مراكز خريد قشم را به شما معرفي مي‌كنيم.

سيتي سنتر قشم

اين مركز خريد منزلگاه برندهاي معروف بسياري است. هر آنچه كه مورد نيازتان باشد مي‌توانيد تهيه كنيد، از پوشاك، لوازم آرايشي و بهداشتي و لوازم خانگي گرفته تا وسايل اسكي. شهربازي در اين مركز خريد مشكل خستگي كودكان را از ميان برده است. نگران خورد و خوراك هم باشيد زيرا مي‌توانيد از رستوران‌هاي اين مجموعه استفاده كنيد.

ساعت كار: هر ۲۴ ساعت به جز دوشنبه‌ها، دوشنبه‌ها از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر.

مركز خريد سيتي سنتر قشم

مركز خريد ستاره قشم

اين مركز بين‌المللي ۳ طبقه داراي ۶۴۱ واحد تجاري است. اگر به دنبال برندهاي معروف هستيد آن‌ها را در اين مركز مي‌بينيد. همچنين مكان‌هايي براي بازي و سرگرمي تعيين شده است، مانند بازي‌هاي رايانه‌اي يا سالن بيليارد. همچنين چندين رستوران‌، فست‌فود و كافي‌شاپ نيز در اين مركز خريد وجود دارند. در ضمن بايد گفت اگر قصد خريد عطر و ادكلن داريد، به اين پاساژ مراجعه كنيد.

ساعت كار: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر.

مركز خريد ستاره قشم

بندر درگهان

در نزديكي قشم بندري به نام درگهان وجود دارد كه پيشنهاد مي‌كنيم براي خريد پوشاك ارزان به اين بندر مراجعه كنيد. البته اين بندر تا قشم ۲۰ دقيقه فاصله دارد.

درگهان قشم

مركز خريد دو دلفين

يكي ديگر از مراكز خريد خوب قشم مركز خريد دو دلفين است كه مي‌توانيد كالاهايي چون پوشاك زنانه، مردانه و بچگانه، كيف و كفش، لوازم آرايشي و بهداشتي، عطر و ادكلن، لوازم خانگي، لوازم آشپزخانه، لوازم لوكس، انواع گل و گياه و غيره را به قيمت بسيار ارزان تهيه كنيد. از ديگر واحدهاي تجاري پاساژ رستوران‌ها و كافي‌شاپ‌ها است.

امكانات: سيستم سرمايش و گرمايش، آسانسورهاي نفربر و باربر، پله برقي، اعلام اطفاي حريق، و پاركينگ.

مركز خريد دلفين قشم

مركز خريد فردوسي

اين مركز خريد ۳ طبقه، شامل دو واحد تجاري و يك واحد اداري است. طبقات تجاري پاساژ (طبقه‌هاي اول و دوم) از ۴۵۰ واحد تشكيل شده كه عرضه‌كننده انواع اجناس مورد نياز شما هستند. اين پاساژ چون مراكز خريد ديگر داراي رستوران است.

امكانات: پله برقي، آسانسور، نمازخانه، و سيستم تهويه مركزي.

مركز خريد پرديس

مركز خريد پرديس داراي ۴ طبقه است كه دو طبقه اول تجاري و دو طبقه آخر مسكوني است. در دو طبقه اول واحدهايي چون مغازه‌هاي انواع پوشاك، لوازم خانگي، لوازم لوكس و ساير كالاهاي مورد نياز، كافي‌شاپ و كافي‌نت، بانك تجارت و موسسه مالي بنياد، چندين نمايندگي، و كلاس‌هاي آموزشي وجود دارد. البته رستوران اين مركز خريد در طبقه سوم قرار دارد.

امكانات: آسانسور، سيستم تهويه هوا.

مركز خريد پرديس قشم

مركز خريد خليج فارس

اين مركز خريد نيز مانند پرديس از ۴ طبقه تشكيل شده كه طبقه اول و دوم تجاري، طبقه سوم مسكوني، و طبقه آخر رستوران‌ خليج فارس هستند. مركز خريد خليج فارس عرضه‌كننده انواع برندهاي معروف كالاهايي چون پوشاك، لوازم خانگي و لوازم الكترونيكي است. همچنين چندين نمايندگي در اين مجموعه مشغول فعاليت هستند.

امكانات: چندين آسانسور، سيستم تهويه مركزي.

آدرس: بلوار وليعصر، كنار مجتمع تجاري ستاره

مركز خريد مرجان

اين مركز خريد در دو فاز پذيراي خريداران، به خصوص افرادي است كه قصد خريد و فروش را دارند. فاز اول متشكل از دو طبقه بوده كه طبقه زيرزمين سوپرماركت، طبقه همكف و اول اداري، و طبقه دوم مسكوني است.

فاز دوم متشكل از ۵ طبقه داراي واحدهاي تجاري، اداري و مسكوني است.

مجتمع تجاري-اداري نخل زرين

اين مجموعه نيز داراي دو فاز است كه فاز اول شامل واحدهاي تجاري و اداري و فاز دوم شامل فضاهاي تجاري، تفريحي، خدماتي و اقامتي است.

 پاساژ سيمرغ

اين مجتمع ۴ طبقه مجموعه‌اي كامل از خريد، تفريح و سرگرمي است. طبقات همكف و اول فروشگاه‌ها و در طبقه دوم رستوران و كافي‌شاپ، همچنين سالن بيليارد قرار دارند.

آدرس: ميدان امام قلي خان

پاساژ سيمرغ قشم

بازار راه ابريشم

اين مركز خريد نيز داراي ۲ ساختمان است كه توسط يك پل هوايي شيشه‌اي به هم متصل شده‌اند.

امكانات: پاركينگ، آسانسور، پله برقي، سيستم تهويه هوا، سيستم تهويه و فضاي سبز.

بازار قديم قشم

اگر قصد آشنايي با فرهنگ بومي و بوميان قشم را داريد به بازار قديمي قشم برويد. در اين بازار مي‌توانيد لباس‌هاي محلي، النگو و ديگر كالاهاي مربوط به اين منطقه را تهيه كنيد.

بازار قديم قشم

مراكز خريد قشم، به خاطر قيمت مناسب كالاها، هميشه يكي از جذابيت‌هاي اين جزيره زيبا بودن. براي همين بازارهاي قشم هميشه رونق داشتن و هر ساله به تعدادشون اضافه مي‌شه.يكي از اصي ترين جاذبه هاي جزيره خريد و قيمت هاي خوب بازار قشم است .

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي در خدمت شما عزيزان مي باشد .


برچسب‌ها: تور قشم،تور ارزان قشم،قشم كجا بريم خريد،رزرو آناين تور قشم،هزينه سفر به قشم،

 • ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲:۲۷
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

براي خوشگذروني كي به كيش بريم 

جزيره كيش به دلايل بسياري يكي از مقصد‌هاي گردشگران از سراسر ايران است. آب و هواي گرمسيري كيش، هواي پاك، دريايي زمردين، آثار باستاني، مناظر زيبا، مراكز خريد متنوع و جشنواره‌هاي مختلف باعث شده است كه جزيره كيش در چند ده سال اخير يكي از مقصدهاي پربازديد گردشگران از سراسر ايران و منطقه شود. 

اما هميشه اين سوال وجود دارد كه بهترين زمان براي سفر به كيش چه فصلي از سال است؟از آنجا كه گردشگران شرايط و علايق مختلفي دارند، همچنين عدم وجود سرماي شديد و قابليت استفاده 12 ماهه از ظرفيت گردش آبي در كيش، ماه‌هاي مختلفي را مي‌توان به عنوان بهترين زمان براي سفر به كيش زيبا تعيين كرد.

بهترين زمان سفر به كيش

بهترين زمان سفر به كيش از نظر آب و هوا

در حالي كه در فصل زمستان بسياري از شهرهاي ايران در سرما و برف به سر مي‌برند، جزيره كيش داراي آب و هوايي معتدل و دلپذير است. به طوري كه مي‌توانيد بدون استفاده از لباس گرم به راحتي در جزيره به گشت و گذار بپردازيد و از پياده‌روي در ساحل لذت ببريد. باران‌هاي سيل‌آساي كيش در فصل زمستان اتفاق مي‌افتد اما زودگذر است و پس از مدت بسيار كوتاهي متوقف مي‌شود و دوباره آفتاب بر پهنه خليج سايه‌گستر مي‌شود.

در انتهاي فصل زمستان، قبل از اينكه سيل گردشگران نوروزي به كيش، نگين خليج فارس سرازير شوند، شايد يكي از بهترين زمان‌هاي حضور در جزيره است. يكي به دليل اينكه جزيره در خلوت‌ترين زمان خود به سر مي‌برد و ديگر اينكه هنوز هوا به اندازه‌اي گرم نشده كه آزار دهنده باشد. به علاوه قيمت پروازها به دليل كاهش تعداد مسافر پايين تور كيش است. اگر مي‌تواند برنامه كاري خود را خالي كنيد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم كه اسفند ماه را براي سفر به كيش انتخاب كنيد.

در ماه فروردين به دليل تعطيلات نوروزي، جزيره بسيار شلوغ است و هزينه سفر به كيش و هتل‌ها به بالاترين ميزان خود مي‌رسد. در اين زمان هوا كمي گرم شده است ولي به دليل اينكه آب دريا هنوز سرد است، شب‌ها مي‌توانيد نسيم خنك بهاري را تجربه كنيد.

از خرداد ماه تا مهر هواي جزيره بسيار گرم است و رطوبت به حد اشباع مي‌رسد و روزها را طاقت‌ فرسا و كلافه كننده مي‌كند. اما براي كساني كه به ورزش‌هاي آبي از جمله جت اسكي، كيبل اسكي، فلاي‌بورد و اسكوتر زيردريايي علاقمندند فصل تابستان فصل مناسبي براي سفر به كيش است. همچنين جشنواره‌هايي كه از اواسط تيرماه آغاز مي‌شود و تا اواسط شهريور ادامه دارد، تنور مسافرت به اين جزيره گرم را داغ‌تر مي‌كند. برنامه‌هاي متنوعي كه شامل كنسرت‌، جنگ‌هاي شبانه و اهداي ميليون‌ها جايزه نقدي و غيرنقدي باعث شده است كه گرماي تابستان براي گردشگران قابل تحمل شود. البته مراكز خريد مجهز به سيستم‌هاي تهويه مطبوع نيز در ناديده گرفتن گرماي تابستان بي‌تأثير نيست!

اگر بالاخره فصل و ماه حضورتان در جزيره كيش را انتخاب كرده‌ايد، بهتر است وسط هفته را خالي كنيد تا بتوانيد حدود يك سوم از هزينه‌هاي رفت و برگشت و اقامت در هتل‌ها را نسبت به آخر هفته ذخيره كنيد.

بهترين زمان براي شركت در رويدادهاي فرهنگي جزيره كيش 

درست است از نظر آب و هوا تابستان به هيچ وجه فصل مناسبي براي سفر به كيش نيست؛ اما جشنواره تابستاني كيش كه هر سال از تاريخ ۱۵ تير تا ۱۵ شهريور در اين جزيره برگزار مي‌شود باعث شده است حتي در تابستان هم مسافران زيادي راهي اين جزيره شوند.

برپايي برنامه‌هاي شاد و مفرح مانند برنامه‌هاي متنوع ورزشي، كنسرت‌ها، جنگ‌هاي شبانه، تئاتر، نمايش نمايش، برپايي كارناوال‌هاي شادي، اهداي ميليون‌ها جايزه نقدي و غيرنقدي، آذين‌بندي خيابان‌هاي كيش كه زيبايي آن‌ها را مخصوصا شب‌ها دو چندان مي‌كند، باعث شده است تعداد زيادي از گردشگران داخلي و حتي خارجي در زمان برپايي اين جشنواره به كيش سفر كنند.

بهترين زمان سفر به جزيره زيباي كيش

برنامه و خدمات جشنواره ها در تابستان، به شرح زير است:

 • ارائه تخفيفات ويژه در مراكز خريد
 • جشنواره آبنبات چوبي براي كودكان و امكان استفاده رايگان كودكان زير هفت سال از خدمات هتل‌ها
 • رالي تور خانوادگي و قرعه‌كشي براي اهداي خودروهاي لوكس و گران‌ قيمت
 • برگزاري كنسرت گروه‌هاي موسيقي با حضور هنرمندان مطرح كشور، اجراي استندآپ كمدي و ديگر رويدادهاي ويژه فرهنگي
 • قرعه‌ كشي براي اهداي جوايز نقدي

در ضمن اگر تنها براي گردش در مراكز خريد كيش قصد سفر به اين جزيره را داريد، تابستان هم مي‌توانيد به آن سفر كنيد؛ زيرا تقريبا همه مراكز خريد مجهز به سيستم‌هاي تهويه مطبوع كاملا مناسب هستند.

سخن آخر 

در نهايت براي شما كه اين پرسش برايتان پيش آمده كه كي به كيش برويم؟، بهترين زمان را شرايط و هدف  شما از سفر به كيش تعيين مي‌كند. اگر به دنبال آب و هواي معتدل‌تر هستيد، فصل زمستان را انتخاب كنيد. خصوصاً اسفند كه تعداد گردشگر كاهش پيدا مي‌كند و هزينه سفر ارزان‌تر مي‌شود. اگر ورزش‌هاي آبي و جشنواره‌ها و جايزه‌هاي متنوع را دنبال مي‌كنيد، بهتر است گرماي و شرجي را به جان بخريد و در ميانه تابستان رهسپار كيش شويد.

زمان سفر به كيش


برچسب‌ها: تور كيش،تور ارزان كيش،تفريحات كيش،هزينه سفر به كيش،

 • ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸:۱۷
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

جذاب ترين تفريحات آبي كيش 

 جزيره كيش از جمله مقاصد پرطرفدار در كشورمان است؛ مرواريدي در ميان خليج هميشه فارس كه شما را به دنيايي پر از فرصت هاي خوشگذراني دعوت مي كند. اين جزيره آرام بهترين مقصد براي كساني ست كه مي خواهند با يك تير چند نشان بزنند و چند روزي را به دور از هياهو و روزمرگي ها به آرامش برسند. در كيش مي توانيد در سواحل آرام از تابش آفتاب و قدم زدن بر روي شن هاي نرم و گرم لذت ببريد و به تماشاي آبي بيكران خليج فارس بنشينيد. 

اگر اهل خريد باشيد مي توانيد از ميان چندين مركز خريد بزرگ و مدرن اين جزيره يكي را برگزينيد، قدم به درون آن بگذاريد و كالاهاي رنگارنگي را در كيفيت و قيمت هاي متنوع بخريد. جاذبه هايي مانند كشتي يونايي و شهر زيرزميني كاريز نيز از ديگر گزينه هاي تان هستند كه مي توانيد با بازديد از آنها گشتي كوتاه در تاريخ داشته باشيد.

هر كدام از گزينه هايي كه گفتيم، جذابيت خود را دارند؛ اما هنوز هم فرصت هايي ناب براي خوشگذراني دركيش داريد. هيجان انگيزترين و بهترين بخش سفر شما به اين مرواريد خليج فارس، تفريحات آبي آن هستند؛ اگر هوس كرده ايد كه به دنياي آبزيان خليج فارس قدم بگذاريد يا گشتي سرشار از آدرنالين بر اين پهنه آبي داشته باشيد، كيش گزينه جذابي براي شما خواهد بود.

بازي هاي هيجاني كيش

نكات مهم تفريحات آب كيش 

 • كلوپ هاي دريايي متفاوتي در كيش خدمات مربوط به تفريحات آبي را ارايه مي دهند. هزينه هايي كه در اين مطلب آورده ايم كاملا تخميني هستنند و ممكن است كيفيت و قيمت كلوپ هاي مختلف با هم متفاوت باشد.

 • در ايام اوج سفر ممكن است اين قيمت ها افزايش چشمگيري داشته باشند و در ايام كم شدن سفرها به كيش كاهش پيدا كنند.

 • براي كاهش هزينه ها مي توانيد از بن هاي تخفيف هتل ها و آژانس هاي خدمات مسافرتي استفاده كنيد و حتا تا 70 درصد تخفيف بگيريد.

 • براي تهيه بليت اين تفريحات مي توانيد به كلوپ هاي دريايي جزيره مراجعه و يا از طريق هتل ها و آژانس هاي مسافرتي يا نمايندگي هاي فروش اقدام كنيد.

 • ساعات كار كلوپ هاي دريايي معمولا 10:00 تا 17:00 است؛ اما اين زمان بسته به شرايط ممكن است تغيير كند و افزايش يا كاهش يابد.

 • شرايط آب و هوايي تاثير مسقيمي بر ارايه يا عدم ارايه خدمات تفريحي توسط كلوپ ها دارد و آنها مي توانند جهت حفظ امنيت مسافران از ارايه خدمات امتناع كنند.

 • پيشنهاد ما به شما اين است كه يك تا يك و نيم روز را براي تفريحات آبي خود در نظر بگيريد.

 • به همراه تفريحات آبي سرويس عكسبرداري نيز ارايه مي شود كه با پرداخت هزينه اي برابر 30 تا 50 هزارتومان لحظات خوش تان را ثبت مي كنند. 

 • تفريحات آبي معمولا با لباس هاي مخصوص ارايه مي شوند تا از خيس شدن لباس تان جلوگيري شود. استفاده از جليقه نجات به هنگام استفاده از تفريحات آبي ضروري است.

غواصي

چه چيزي بهتر از آنكه بتوانيد به اعماق آب هاي خليج فارس برويد و در كنار ماهي هاي رنگارنگ و آبزيان ديگر به گشت و گذار بپردازيد؟ اگر به دنبال چنين فرصتي هستيد حتما به كيش سر بزنيد. پوشش مرجاني جزيره در سواحل شرقي آن از جمله جذابيت هاي كيش هستند كه وسوسه غواصي را به جان افراد مي اندازند.

براي غواصي نيازي نيست شنا بلد باشيد.در صورت ابتلا به بيماري قلبي، فشار خون و آسيب هاي ستون فقرات حتما مسوول مربوط را آگاه سازيد.بايد به دقت به آموزش هاي مربي غواصي توجه و آنها را در زمان معين رعايت كنيد تا امنيت بيشتري داشته باشيد.تمامي تجهيزات غواصي در كلوپ هاي دريايي به شما ارايه مي شود.ارايه خدمات غواصي تفريحي براي خانم ها و آقايان به صورت جداگانه صورت مي گيرد.

هزينه غواصي: بسته به زمان سفر متفاوت است 

 مدت زمان: 40 دقيقه آموزش، 20 دقيقه در آب

غواصي در كيش

جت اسكي

اگر به دنبال گشت و گذار در آب با سرعت و هيجان بالا هستيد حتما جت اسكي را در فهرست تفريحات خود در كيش قرار دهيد. اين وسيله لحظات هيجان انگيزي را براي شما خلق مي كند و ظرفيت آن نهايتا دو نفر است.

هزينه: بسته به زمان سفر متفاوت است .

مدت زمان: 15 دقيقه

شرايط و قوانين استفاده از جت اسكي 

افراد سنگين وزن بايستي به تنهايي از جت اسكي استفاده كنند. البته با كرايه جت اسكي با موتور قوي تر امكان استفاده دو نفره نيز وجود دارد.بايد به دقت به آموزش هاي مربي كلوپ دريايي توجه و آنها را در زمان استفاده رعايت كنيد تا امنيت بيشتري داشته باشيد.

جت اسكي را فقط در محدوده و سرعت هاي مشخص شده توسط كلوپ هدايت كنيد و به محدوده ديگر كلوپ ها و شناورها وارد نشويد.انجام هر گونه مانور آكروباتيك و خطرناك از جمله دور درجا زدن ممنوع است.رعايت فاصله 100 متري با هرگونه شناور و اسكله و مانع، در جهت جلوگيري از بروز حادثه و برخورد الزامي است.در هنگام دور و نزديك شدن به ساحل و در زمان دور زدن از سرعت خود بكاهيد. دور زدن با سرعت زياد باعث از دست رفتن تعادل سرنشينِ همراه و واژگوني دستگاه مي شود.

در هنگام چپ و واژگون شدن جت اسكي دست خود را از دسته فرمان جدا كنيد و اجازه دهيد تا جت اسكي به صورت خودكار به حالت اوليه بازگردد. در صورت رها نكردن دسته فرمان جت اسكي، آب به داخل موتور جت اسكي وارد مي شود.

در صورت مشاهده ناگهاني هرگونه شناور يا مانع، دست خود از روي گاز برداريد و فرمان جت اسكي را كاملا به يك سمت بچرخانيد. در اين شرايط بايد توجه داشته باشيد كه گاز را با ترمز اشتباه نگيريد. در اين صورت جت خود را با تمام قدرت به شناور مقابل خود مي كوبيد و باعث بروز حادثه بسيار ناگوار مي شويد.استفاده از جليقه نجات و كلاه ايمني در هنگام استفاده از جت اسكي الزامي است.

جت اسكي در كيش

اسكي روي آب

اسكي روي آب نوعي ورزش و تفريح آبي است. افراد اسكي مخصوص به پا مي كنند و با سرعتي در حدود 30 كيلومتر بر ساعت روي آب كشيده مي شوند. نخستين سايت اسكي روي آب خاورميانه در جزيره كيش قرار دارد و اين تفريح را به دو صورت مي توانيد تجربه كنيد:

اسكي روي آب با قايق

معمول ترين اسكي روي آب، اتصال اسكي به قايق موتوري و كشيده شدن به وسيله نيروي آن است. 

كِيبل اسكي

در اين روش شخص اسكي كننده با قايق هاي موتوري كشيده نمي شود. در اين روش افراد كابلي را در دست مي گيرند كه به نوك برج دريايي متصل است و با حركتِ قلابِ متصل به كابل بين دو برج، به حركت در مي آيند. از پاراگلايدر نيز براي اين نوع اسكي روي آب استفاده مي كنند. كيبل اسكي كيش داراي طول 860 متر و عرض 160 متر و پنج برج است و لقب بزرگترين كيبل اسكي جهان را يدك مي كشد. اين مجموعه امكان سرويس دهي به 12 نفر به صورت همزمان و با سرعت 28 تا 62 كيلومتر در ساعت را دارد. اين مركز تفريحي در كنار اسكله تفريحي بزرگ كيش و پلاژ آقايان واقع شده است.

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است . 

مدت زمان: 60 دقيقه

اسكي روي آب كيش

نخستين پارك آبي روباز ايران

اگر از طرفداران پارك هاي آبي هستيد و دوست داريد متفاوت ترين آنها را در ايران تجربه كنيد، سري به تم پارك آبي اوشن بزنيد و به لذت سقوط از برج ها و سرسره ها دست يابيد. اين پارك آبي نخستين پارك آبي روباز ايران است و لحظات متفاوتي را براي تان خلق مي كند. 

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .

ساعات استفاده: آقايان، روزهاي زوج 10:00 تا 16:00 و جمعه ها 9:00 تا 16:00

                بانوان، روزهاي فرد 10:00 تا 16:00 و پنج شنبه ها 09:00 تا 16

اوشن پارك آبي كيش

چتر پاراسل

براي تجربه توامان آرامش و هيجان، تفريحي به نام چترپاراسل را انتخاب كنيد. چتر پاراسل نوعي چتربازي بر فراز درياست. در اين تفريح شما سوار بر چتري مي شويد كه به يك قايق متصل شده است. اين قايق شما را با سرعت مي كشد تا ارتفاع بگيريد. شما در آسمان قرار مي گيريد و اوج هيجان و آرامش را بر فراز آب هاي نيلگون خليج فارس تجربه مي كنيد. البته همه چيز به اين يكنواختي هم نيست؛ اگر از مسوولان اين وسيله بخواهيد شما را پايين نيز مي آورند تا قسمت هايي از بدن تان در آب فرو رود و لذت متفاوتي را تجربه كنيد.

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .

مدت زمان: 30 دقيقه گشت دريايي و 6 تا 8 دقيقه بر فراز آب

پاراسل در كيش

شاتل

شاتل يك تفريح مهيج آبي است كه طرفداران بسياري دارد. اين وسيله يك تيوب است كه آن را با بندهاي مخصوص به قايق مي بندند. يك يا چند نفر روي اين تيوپ مي نشينند و روي آب كشيده مي‌شود. سرعت بالاي قايق باعث تكان شاتل مي شود و هيجان اين تفريح را افزايش مي دهد. اگر بخواهيد مي توانيد درخواست كنيد كه حين شاتل سواري شما را به درون آب پرتاب كنند.

 هزينه: بسته به زمن آن متفاوت است. 

 مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

شاتل در كيش

بنانا در كيش

بنانا شباهت زيادي به شاتل دارد؛ اما تيوپ آن شبيه موز است و به همين دليل به اين نام خوانده مي شود. سوار بر اين تيوپ مي شويد و قايق تندرو شما را مي‌كشد. بالا و پايين رفتن روي دريا هيجان خاصي را براي تان به ارمغان مي آورد. براي استفاده از اين وسيله بايد حداقل 4 نفر باشيد.

هزينه: بسته به زمان سفر متفاوت است .

 مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

بنانا در كيش

فلاي بورد

فلاي بورد نوعي وسيله ورزشي-تفريحيِ آبي است كه به افراد اجازه مي دهد در بالاي سطح آب تا ارتفاع 12 متر آزادانه به پرواز در آيند. اين وسيله با شيلنگ 18 متري به جت اسكي متصل مي شود تا اين وسيله نيروي محركه لازم را به نازل هايي منتقل كند كه در زير تخته فلاي بورد قرار گرفته اند. كاربر مي تواند اين نيروي جلوبرنده را براي خلق مانورهاي متفاوت تحت كنترل در آورد.

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .  

 مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

فلاي برد در كيش

 كايت بردينگ

كايت‌ بردينگ (Kiteboarding) از تلفيق اسكي روي آب و پاراگلادينگ شكل گرفته است. در اين ورزش از نيروي كشش كايت براي اسكي روي سطح آب بهره مي برند. معمولا امكانات اين تفريح را به كساني ارايه مي دهند كه آمادگي جسماني كافي دارند و قبلا تجربه اين فعاليت و مشابه آن را داشته اند.

كايت بردينگ كيش

 اسكوتر غواصي

اسكوتر غواصي، نوعي غواصي است كه به وسيله دستگاهي مخصوص به نام اسكوتر زيرآبي انجام مي شود. مي توانيد سوار اين وسيله شويد و به دل آب بزنيد و از تماشاي دنياي زير آب لذت ببريد.

 حداقل سن ۱۲ سال يا حداقل قد ۱۵۰ سانتيمتر بدون نياز به مهارت شنا و غواصي 

هزينه: بسته به زمان سفر متفاوت است .   

مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

اسكوتر غواصي كيش
بيگ بال

اگر به دنبال يك تفريح بامزه و هيجان انگيز و البته متفاوت هستيد به شما بيگ بال را پيشنهاد مي كنيم. در اين تفريح شما را به درون توپي بزرگ مي فرستند و در آب رها مي كنند. حالا حسابي تكان بخوريد و باعث قِل خوردن اين توپ شويد و خاطره اي شيرين بيافرينيد. براي لذت بردن از اين تفريح به ساحل مرجان برويد و در بازه زماني صبح تا ساعات پاياني شب از آن استفاده كنيد. به ياد داشته باشيد كه به هنگام گرمي هوا به ويژه ساعات مياني روز اين تفريح به كسي ارايه نمي شود.

هزينه: بسته به زمان و نوع وسيله متفاوت است .

مدت زمان: 10 دقيقه تا 1 ساعت و 45 دقيقه

بيگ بال در كيش

بادي مارينا

بادي مارينا يكي از محبوب ترين تفريحات آبي در دنيا محسوب مي شود و براي اولين بار در ايران در كيش مي توانيد آن را تجربه كنيد. وسايل تفريحي بادي بر روي سطح آب قرار مي گيرند و شما مي توانيد بر روي آنها قدم بزنيد، بالا و پايين بپريد و حسابي لذت ببريد. سوار شدن بر روي سرسره هاي آبي و شيرجه به درون آب نيز از ديگر فرصت هايي است كه در بادي مارينا نصيب تان مي شود. اين در حالي است كه در همين حين ماهي هاي كوچك و رنگارنگ سواحل جزيره از كنارتان عبور مي كنند. 

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .

مدت زمان: 1 ساعت

بادي مارينا كيش

جاذبه هاي گردشگري كيش بسيار زياد هستند كه برخي از آن ها بيش از ديگر جاذبه ها براي گردشگران جذابيت هاي ويژه و محبوبي دارد و ورزش هاي آبي نيز جز محبوب ترين تفريحات به شمار مي روند . بسياري از آژآنس آفر هاي ويژه اي  تور هاي كيش براي ورزش هاي آبي كيش ارن كه به مسافران ارائه ميدهند . مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري در خدمت شما مهمانان عزيز مي باشد .


برچسب‌ها: تور كيش،تور ارزان كيش،تفريحات كيش،كي بريم كيش،

 • ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹:۴۳
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

غذاهاي خياباني استانبول ، خوشمزه گردي در زيباترين شهر تركيه

در سفرها،هميشه توجه ويژه اي به شكم گردي وجود دارد و مسافران مي خواهند اطلاعات قابل توجهي درباره غذاهاي بومي آن منطقه داشته باشند و طعم غذاهاي دلچسب را بچشند. اگرچه ماجرا به همين سادگي نيست و شايد شما با ديدن رنگ و لعاب يك غذا وسوسه شويد و آن را سفارش بدهيد؛ اما به هيچ وجه طعمش را دوست نداشته باشيد يا اين كه محتوياتش با رژيم غذايي تان مناسب نباشد؛ پس آگاهانه ترين كار آن است كه پيش از سفر با غذاهاي مقصد سفرتان آشنا شويد.

امروز به استانبول مي رويم؛ شهري محبوب كه هر سال از ايراني هاي بسياري ميزباني مي كند. خودتان را تجسم كنيد كه در خيابان هاي شلوغ استانبول قدم مي زنيد و از هر گوشه، بوي دلپذيري به مشام مي رسد. كداميك از اين خوراكي ها را انتخاب مي كنيد؟ كدام يك براي شما دلچسب تر است؟ نظرتان چيست كه كمي درباره خوراكي هاي خياباني اين شهر بدانيم و از مواد اوليه و طرز تهيه‌شان باخبر شويم تا انتخاب راحت تر شود .

استانبول زيباترين شهر تركيه

نگاهي به فرهنگ غذايي تركيه


كشور تركيه در همسايگي ايران واقع شده است و فرهنگ غذايي اش شباهت هايي با ما دارد. به ويژه آن كه هر دو سرزمين، تحت تاثير اسلام و خوراكي هاي حرام و حلال، رژيم غذايي مشابهي را دنبال مي كنند. از طرفي ويژگي هاي فرهنگي امپراتوري عثماني تاثير قابل توجهي در غذاهاي تركيه گذاشته است و اين مساله در كنار قدرت صنعت گردشگري اين كشور، باعث شده تا نام غذاهاي تركي در ميان برجسته ترين و اشتها آورترين غذاهاي جهان قرار داشته باشد. ميراث غذايي عثماني در نتيجه تركيب انواع شيوه هاي پخت و پز و مواد اوليه غذاها در آسياي ميانه، قفقاز، خاورميانه، مديترانه و بالكان پديد آمده است و ساختاري چند فرهنگي دارد.

وقتي نگاهي به خوشمزه هاي تركيه مي اندازيم، مي بينيم طيف وسيعي از انواع غذا و خوراكي ها پيش روي مان است كه انواع مختلف كباب، غذاهاي اصلي، سوپ ها و ... را شامل مي شود. در غذاهاي تركيه به سبزيجات، ماهي تازه و روغن زيتون توجه ويژه اي مي شود و همين سبب شده تا خوراكي هاي اين كشور سالم و داراي خاصيت كافي باشند. البته گوشت قرمز و مرغ نيز در اين سرزمين به طرز قابل توجهي استفاده مي شود و غذاهاي آبكي و خورش هم محبوبيت خاصي در اين جا دارند. 

صبحانه، بخش مهمي از وعده هاي غذايي مردم تركيه به حساب مي آيد و شامل موادي سالم، مغذي و خوشمزه اي ست كه در نقاط مختلف به شكل هاي متفاوتي سرو مي شوند. سبزيجات، گوجه فرنگي، خيار و فلفل از جمله موادي هستند كه در صبحانه به همراه پنير، تخم مرغ، زيتون، عسل، خامه و شير خورده مي شود. نان هاي محلي هر منطقه، نان ذرت و نان حلقه اي يكي از اجزاي اصلي اين وعده غذايي به شمار مي آيند. 

گفتيم تركيه توانسته غذاهاي سنتي اش را به عنوان يك جاذبه گردشگري به جهانيان بشناساند و افراد بسياري راهي اين سرزمين مي شوند تا خوراكي هاي جذابش را مزه كنند و خاطره اي دلچسب براي خود بسازند. شايد براي تان جالب باشد كه شكم گردي در خيابان هاي تركيه و به ويژه شهر استانبول، يكي از تفريحات جذابِ اين سرزمين است و طرفداران بسياري دارد. در ادامه همراه مان باشيد تا ده مورد از محبوب ترين غذاها و خوراكي هاي خياباني يكي از شهرهاي تماشايي تركيه، يعني استانبول را به شما معرفي كنيم. 

شهر زيباي استانبول

سيميت  Simit

سيميت يكي از محبوب ترين خوراكي هاي كشور تركيه است؛ به طوري كه در هر شهري از اين كشور، مي توانيد اين خوراك خوشمزه را داغ و تازه پيدا كنيد. البته بايد در نظر داشته باشيد كه سيميت در هر جا، به نوع خاصي طبخ مي شود؛ مثلا در آنكارا سيميت ها تُردتر و كوچكتر هستند. در ازمير، اين نان هاي گرد را با نام (gevrek) مي شناسند، اگرچه از نظر ظاهري تفاوت چنداني با ورژن استانبولي سيميت ندارند.

 مواد اوليه تهيه سيميت را شير، شكر، مايه خمير، روغن مايع و كمي نمك تشكيل مي دهند. در استانبول معمولا بر روي اين سيميت هاي دلچسب، عصاره اي غليظ و تيره به نام «ملاس» ريخته مي شود، سپس نان را داخل ظرفي از كنجد فرو مي برند و در نهايت آن را مي پزند. اين خوراك را معمولا با كنجد زياد تزيين مي كنند؛ اما ممكن است بر روي اين نان ها سياه دانه يا تخم آفتاب گردان نيز ببينيد.

سيميت غذاي خياباني استانبول

ميديه دولماMidye dolma

ميدان تقسيم (Taksim Meydanı) در بخش اروپايي شهر استانبول قرار دارد و به خاطر رستوران ها، مغازه ها و هتل هاي متعددش شهره است. يكي ديگر از دلايل شهرت اين منطقه، خوراكي هاي خياباني جذابش است؛ خوراكي هايي از جمله ميديه دولما كه معمولا در رده ميان وعده ها قرار مي گيرد! 

ميديه دولما در واژه به معناي صدف سياه پر شده است و اين تمام چيزي ست كه براي شناخت آن بايد بدانيد. پوسته صدف را با تركيبي از برنج و صدف پر مي كنند و در سيني هاي بزرگ مي چينند و اطرافش را نيز با ليموهاي تازه تزيين مي كنند. زماني كه ميديه دولما مي خوريد حواس تان باشد كه زياده روي نكنيد وگرنه، ناگهان به خودتان مي آييد و مي بينيد بيش از 20 لير تركيه پول از جيب تان رفته و معده تان به مرز انفجار رسيده است.

خوشمزه هاي استانبول

بلوط بو داده و بلال هاي خوشمزه

يكي از منحصر به فردترين خوراكي هاي خياباني كه شايد در جاي ديگري به چشم تان نخورد بلوط بو داده است. كافي ست به خيابان هاي پر رفت و آمد شهر برويد و سري بگردانيد، حتما چند گاري چرخ‌دار مي بينيد كه كه در حال تفت دادن بلوط ها هستند. شما مي توانيد هر صد گرم از اين شاه بلوط هاي جذاب را حدودا با 4 لير تركيه يا 5 لير تركيه خريداري كنيد. 

يكي ديگر از خوراكي هاي خياباني تركيه و استانبول، بلال است؛ بلال كبابي در هر كوچه و پس كوچه شهر دلبري مي كند و هوش از سر گردشگران مي برد؛ خوبست توضيح دهيم كه بلال در تركيه به صورت پخته شده هم سرو مي شود، يعني همان بلال شيريني كه كباب مي شود را  مي پزند، ادويه هاي مختلف به آن مي زنند، در كاغذي مي پيچانند و در دست مشتري مي گذارند.

بلال و بلوط بوداده معمولا در كنار هم و در يك چرخ دستي سرو مي شوند؛ به همين دليل، ما نيز آن ها را در يك بخش به شما معرفي كرديم.

ذرت خيابوني استانبول
تاووك پيلاو  Tavuk Pilav

تاووك پيلاو، معادلي ست براي مرغ و برنج. حضور برنج در ميان غذاهاي خياباني شايد براي بيشتر ما مرسوم نباشد؛ معمولا انتظار داريم كه برنج در سفره اي رنگين و كنار مخلفات ديگر باشد يا حداقل نشسته خورده شود؛ اما در تركيه اينطور نيست. شما مي توانيد ظرف تاووك پيلاو را در دست بگيريد و قدم زنان، آن را نوش جان كنيد. كافي ست چرخي دستي را پيدا كنيد كه محفظه اي شيشه اي را با برنج، مرغ و نخود پخته شده پر كرده است، تاووك پيلاو داغ در انتظار شماست. بد نيست بدانيد اكثر مسافران استانبول، بر اين مساله اصرار دارند كه تاووك پيلاو را در منطقه آنكاپاني (Unkapanı) و رو به روي بازار مانيفاتورچيلار (Manifaturacılar Çarşısı) ميل كنند و مي گويند برنج و مرغ ها، اين جا بيشتر مزه مي دهند.

تاووك پيلاو استانبول

باليك اكمك  Balik-ekmek

زماني كه مشغول گشت و گذار در خيابان هاي استانبول هستيد، علاوه بر سيميت، خوراكي جذاب ديگري نيز مي تواند لذت شكم گردي را نصيب تان كند؛ باليك اِكمِك يا ساندويچ ماهي. براي تهيه اين غذا ماهي را گريل و يا سرخ مي كنند و درون نان مي گذارند. كمي ليمو ترش و نعنا طعم دلچسب اين غذا را دوچندان مي كند. بايد در نظر داشته باشيد كه در پخت باليك اكمك از ماهي هاي چرب همچون ماهي خال خالي و ماهي آزاد استفاده مي شود.

بهترين مكان ها براي خوردن باليك اكمك، محله هاي امينونو (Eminönü) و گالاتاي (Galata) در استانبول است. امكان ندارد شما به اين دو منطقه برويد و بتوانيد از خير ساندويچ ماهي بگذريد. پيشنهاد مي كنيم ساندويچ ماهي تركي را ايستاده و در بين مسير ميل كنيد، پشت ميز نشستن بخشي از مزه غذا را مي گيرد!

 باليك اكمك استانبول لحم‌‌عجين  Lahmajoun

لحم‌ عجين، غذايي ست كه علاوه بر كشور تركيه در ارمنستان و سوريه، اردن، لبنان و ... نيز صرف مي شود. نام اين غذا عربي ست و «گوشت و خمير» معنا مي دهد؛ اما بسياري از گردشگراني كه به تركيه مي روند به آن «پيتزاي تركي» مي گويند. براي تهيه لحم‌ عجين، از خميري گرد و نازكي استفاده مي كنند، روي آن را با گوشت چرخ كرده و سبزيجات خرد شده مانند پياز، گوجه فرنگي و جعفري مي پوشانند و در نهايت، آن را مي پزند. پس از آن، روي مواد ليموي تازه و نعنا مي ريزند، سپس آن را لوله مي كنند و با ترشي، گوجه فرنگي، فلفل، پياز، كاهو و حتا بادمجان كبابي نوش جان مي كنند. دوغ، متداول ترين نوشيدني همراه اين غذاست.

لحم‌‌عجين استانبول

دوروم  Dürüm

دوروم غذايي بسيار ساده و خوشمزه است. نوعي ساندويچ كه گويي مادرتان همين الان در كوله پشتي شما گذاشته تا در زنگ هاي تفريح نوش جان كنيد. اگر خيلي ساده بخواهيم دوروم را توصيف كنيم، كباب تركي ست كه در نان لواش يا نان ساجي (1) پيچيده شده است. همان طور كه كباب تركي را با مرغ و گوشت مي پزند، در هنگام نوش جان كردن دوروم نيز اين انتخاب جذاب ميان گوشت و مرغ وجود دارد. البته دوروم بيشتر به لقمه مي مانند تا يك ساندويچ؛ مزه اين غذا به آن است كه با چند گاز تمام شود و برويد سراغ مغازه دار تا لقمه ديگري براي تان بپيچد. 

نكته جالب ديگري نيز درباره دوروم وجود دارد، به اين غذا لقب خوراكي دموكرات تركيه را داده اند؛ چرا؟! همان قدر كه دوروم در كوچه پس كوچه هاي شهر و ميان غذاهاي خياباني يافت مي شود، در رستوران هاي سطح بالا و لوكس نيز مي توان از اين غذا لذت برد.

دوروم استانبول

تانتوني Tantuni

تانتوني شباهت قابل ملاحظه اي به دوروم دارد، با اين تفاوت كه بسيار تندتر است؛ حتا برخي افراد از اين غذا به عنوان «دوروم تند» ياد مي كنند. در تانتوني گوشت گاو (بيف)، گوجه و انواع مختلف ادويه هاي تند و آتشين به كار مي رود و همه اين ها، در تورتيلاي (1) بسيار نازك پيچيده مي شود. در هنگام طبخ اين غذا، معمولا از شما مي پرسند كه تانتوني را با تندي زياد ميل مي كنيد يا كم؟! اگرچه مردم شهر مرسين (Mersin) بعضا از اين سوال خشمگين مي شوند و در جواب مي گويند كه تانتوني اگر تند نباشد و دهان را نسوزاند كه تانتوني نيست. حرف آن ها را بپذيريد چرا كه مهد اوليه اين غذا، شهر مرسين است.

 تانتوني استانبول

كوكورچ  Kokoreç 

 كوكورچ از غذاهاي بحث برانگيزي ست كه در اين فهرست به آن ها پرداخته ايم. اين خوراك كاملا به سليقه شخصي و ذائقه شما بستگي دارد. پس ما توضيحات مربوط به اين غذا را در اختيارتان مي گذاريم و در نهايت، انتخاب با شماست. براي تهيه كوكورچ گوشت گوسفند يا ديگر فرآورده هاي گوشتي را با ليمو و ادويه جات طعم‌دار مي كنند و به سيخ مي كشند، و در نهايت، روده گوسفند يا بز را به دور آن مي پيچند. 

اين نكته را در نظر داشته باشيد كه كوكورچ را در مكاني مطمئن و بهداشتي ميل كنيد، چرا كه تميز كردن روده بز و گوسفند، كاري ظريف و حساس است و هركسي از عهده اش بر نمي آيد. رستوران هاي زنجيره شامپيون كوكورچ (Şampiyon Kokoreç) انتخاب بدي به نظر نمي آيند.

كوكورچ

كومپير  Kumpir

اگر در خيابان هاي استانبول قدم مي زديد و ناگهان عده زيادي دست فروش را ديديد كه قصد دارند به شما كومپير بفروشند، مطمئن باشيد كه به منطقه اورتاكوي (Ortaköy) رسيده ايد. جايي كه به كومپيرهايش معروف است و هيچ كس در اين منطقه از طعم خوش كومپير محروم نمي ماند. 

سيب زميني پخته شكم پر در كشور تركيه با نام «كومپير» شناخته مي شود. براي تهيه كومپير شكم سيب زميني تنوري را تقريبا با هر چيزي مي توان پر كرد؛ از جمله سوسيس، مايونز، ذرت، هويچ، نخود فرنگي و ...

كومپير

بورك  Börek

غذاي بعدي كه در فهرست امروز مرور مي كنيم، بورك نام دارد. معمولا بورِك را براي صبحانه ميل مي كنند، اما هيچ قانون نوشته شده اي وجود ندارد؛ پس هر وقت هوس بورك كرديد، به خودتان سخت نگيريد و خود را از اين خوراكي لذيذ محروم نكنيد. براي تهيه بورك، نوعي خمير نان يا شيريني به نام خمير يوفكا يا فيلو (phyllo) را با مواد گوناگوني پر مي كنند و نتيجه اش اين غذاي دلچسب مي شود. اين خوراك انواع مختلفي دارد كه به محتويات آن وابسته است، يك بورك مقوي و سالم با پنير و سبزيجات و يا سيب زميني و اسفناج درست مي شود. براي تهيه بورك مي توان از تركيب كالباس، گوجه، زيتون يا فلفل، گوشت چرخ‌كرده يا گوشت مرغ نيز استفاده كرد. البته بايد بدانيد كه طعم اين خوراك به صورت خانگي و يا در مغازه ها متفاوت است، معمولا در مغازه ها شيرين تر درست مي شود.

بورك

ايچلي كوفته  İçli Köfte

كُبه يا كيبه يكي از غذاهايي ست كه در برخي نقاط خاورميانه به وفور يافت مي شود و بسيار محبوب است. در تركيه اين غذا را با نام ايچلي كوفته مي شناسند. براي تهيه ايچلي كوفته اول بايد پياز را با گوشت چرخ كرده، نمك، فلفل، جعفري و رب گوجه تفت مي دهند تا به عنوان مواد دروني مورد استفاده قرار گيرد. اما براي تهيه لايه بيروني چي؟! سيب زميني پخته شده رنده مي شود و با بلغور، آرد، تخم مرغ و ادويه جات مخلوط مي شود تا خميري از آن به دست آيد. در نهايت كمي از گوشت چرخ كرده و ديگر مواد تفت داده شده درون تكه اي از اين خمير قرار مي گيرد و سرخ مي شود. اين است ماجراي تهيه ايچلي كوفته، البته طبيعتا نحوه طبخ اين خوراك، در مكان هاي مختلف متفاوت است و بسته به سليقه، تنوع پيدا مي كند. 

حال اين غذاي خوشمزه را كجاي استانبول مي توانيد پيدا كنيد؟! ايچلي كوفته در رستوران ها سرو مي شود اما اگر مي خواهيد لذت خوردن اين غذا را دو چندان بچشيد، به خيابان استقلال برويد. در آن جا افرادي متعددي ايستاده اند و مشغول سرو اين غذاي لذيذ هستند.

 ايچلي كوفته

كباب تركي  Döner kebab

در ميان غذاهاي محبوب استانبول، كباب تركي يا دونر كباب هم براي خود نام و آوازه اي دارد. زماني كه در خيابان هاي استانبول قدم مي زنيد در هر گوشه اي ممكن است سيخ هاي چرخاني را ببينيد كه عمودي نصب شده اند و گوشت، بر روي شان كباب مي شود. در ايران نيز، اين خوراك محبوب به خوبي جا افتاده است و شايد در حين سفرتان به استانبول علاقه اي به امتحان اين غذا نداشته باشيد و ترجيح دهيد خوراكي هاي جديد را امتحان كنيد؛ اما به شما پيشنهاد مي كنيم كه حتما دونر كباب را در استانبول نيز تجربه كنيد.

كباب تركي

پيده   Pide

براي آخرين مورد اين فهرست، پيده را به شما معرفي مي كنيم. اين غذا را مي توان تغيير شكل يافته پيتزا دانست كه در آن پنير پيتزاي بيشتري استفاده مي شود و نانش، به شكل قايق هاي كانو است. محتويات دروني پيده مثل پيتزا متنوع است و مي توان آن را با طعم هاي مختلف پخت. يكي از محبوبترين انواع اين غذا، پيده گوشت است كه طرفداران متعددي دارد. اين غذاي لذيذ گزينه خوبي براي عصرانه است و قدم زدن در خياباني هاي استانبول را جذاب تر مي كند. اگر خواستيد پيده را در استانبول امتحان كنيد به شما پيشنهاد مي كنيم كه حتما آن را با تخم مرغ سفارش دهيد تا مزه اش را متفاوت تر بچشيد.

پيده استانبول

سخن آخر 

با هم گشتي در استانبول تركيه  زديم و ده مورد از محبوب ترين غذاهاي خياباني اين شهر را از نظر گذرانديم. با محتويات اين خوراك ها آشنا شديم و نيم نگاهي هم به بهترين مكان ها براي يافتن غذاهاي خياباني داشتيم. ديديم كه استانبول يكي از بهترين مكان ها براي يافتن غذاهاي خياباني ست و شكم گردي يكي از جاذبه هاي محبوب اين شهر شمرده مي شود.

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري در زمينه تور هاي خارجي از جمله تور هاي جذاب تركيه در خدمتت شما مسافران گرامي مي باشد .


برچسب‌ها: توراستانبول،قيمت تور استانبول،تور تركيه،تور كوش آداسي،سفر به ازمير،تور خارجي ،قيمت تور خارجي،

 • ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲:۰۴
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

جشنواره ارواح گرسنه يا فستيوال پور تور(Por Tor) در پوكت تايلند

پور تور يا ارواح گرسنه رويدادي مهم براي اقوام چيني ساكن پوكت مي‌باشد. معابد با گل هاي زيبا، شمع و غذاهاي مخصوص پر مي‌شوند. بوميان براي رفتگان غير خويشاوند خود غذا تهيه مي‌كنند و معتقد هستند براي 1 ماه درهاي جهنم بر تمام رفتگان بسته خواهد بود.
اين مراسم زيبا و معنوي را مي‌توانيد در معابد چيني پوكت يا در معبد اصلي چينيان به نام تك بل (Tek Bel) تجربه كنيد.

سالانه گردشگران زيادي براي تماشاي اين فستيوال به تايلند سفر ميكنند و تورهاي جذاب تايلند براي اين فستيوال ها ارائه ميشود .

فستيوال ارواح تايلند

چه چيزي را نبايد در اين فستيوال از دست دهيد؟ چه چيزي را نبايد در اين فستيوال از دست دهيد؟

 مركز اصلي اين مراسم در معبد سنگ تك بل (Seng Tek Bel) و يا معروف به پور تور كنگ (Por Tor Kong) برگزار مي‌شود و به مدت 7 شبانه روز اين مراسم به طول مي‌انجامد. دقت داشته باشيد كه در معابد ديگر فقط به مدت 2 تا 3 روز اين مراسم را برگزار خواهد شد، پس به شما پيشنهاد مي‌دهيم اين مراسم پر از رنگ و نور را حتما در همين معبد خارق العاده تجربه كنيد.
در نزديكي معبد پور تور بازار روز جاده رنونگ (Ranong Road) قرار گرفته است كه در طول اين مراسم پرازدحام و پرشور مي‌گردد. تمام بازار با فانوس و كاغذهاي رنگي و گل تزيين مي‌شود و هرروز مراسم و نمايش‌هاي خاصي از جمله مراسم آييني، نمايش رقص شير، شعبده بازي، اجراي موسيقي زنده،  نمايش سايه ها و هزاران اجراي ديگر به روي صحنه مي رود.
در طول فستيوال، در هر كجا ميزي از غذاهاي محلي را مي‌بينيد و مي‌توانيد اين غذاها را با قيمت‌هاي بسيار پايين تهيه و آنها را امتحان كنيد.
در هنگام حضور در اين فستيوال دوربين هاي خود را فراموش نكنيد زيرا سوژه هاي زيادي براي عكاسي و فيلم برداري خواهيد يافت.ام قرمز مي‌پوشند (چئونگ سام: لباس سنتي چين مخصوص بانوان است) و گل، كيك قرمز و ميوه به معابد مي‌برند.
همچنين، در طول فستيوال رژه‌هاي ديدني بسياري برگزار مي‌شود، دانش آموزان و مردم محلي بهترين لباس‌هاي سنتي خود را بر تن مي‌كنند و دختران چئونگ س صحنه عبور دختران و مردماني كه در لباس‌هاي سنتي و رنگي در حال عبور و مرور هستند از زيباترين صحنه هايي است كه در زندگي خود تجربه خواهيد كرد.

جشنواره ارواح تايلند

شيريني لاكپشت قرمز براي ارواح گرسنه!!

 رسم و رسومات قديمي تايي-چيني نشان از اعتقاد قوي و تعهد خانوادگي و احترام به رفتگان در اين افراد است.  قسمت اصلي فستيوال كيك‌هايي است كه به شكل لاكپشت و با رنگ قرمز افراد تهيه مي‌كنند و به معابد مي‌آورند اين كيك ها انگ كو (Ang ku) خوانده مي‌شوند و با آرد و شكر تهيه مي‌گردند.
اما چرا لاكپشت قرمز؟ جواب بسيار ساده است، زيرا در فرهنگ چيني لاكپشت نماد قدرت و طول عمر است و رنگ قرمز به معني خوش شانسي براي چينيان است. پس پيشكش كردن اين لاك پشت هاي قرمز علاوه بر اداي احترام به گذشتگان نشان از خوش روزي و بركت در زندگي خود اين افراد هم مي‌باشد.

كيك لاك پشت فستيوال پور تور

تاريخ برگزاري فستيوال

 اين فستيوال هر ساله در اولين روز از رويت كامل ماه در ماه هفتم تقويم چيني برگزار مي‌گردد كه مساوي است با اواخر آگوست تا اواسط سپتامبر ( اواخر مرداد تا اوايل شهريور)
مكان برگزاري فستيوال: در معبد Seng Tek Bel در كنار مدرسه Bann Bang Neow  در جاده پوكت تايلند و در بازار روز جاده Ranong

تور هاي جذاب تايلند براي جشنواره هاي ديدني ارائه ميشود با همراه باشيد .

گروه سني:

 افراد در هر سن و سالي مي‌توانند در اين فستيوال زيبا شركت كنند زيرا برنامه هاي متنوعي براي سرگرم كردن تمام افراد در سن و سالهاي مختلف و با سليقه هاي متنوع در نظر گرفته شده است.
نگران كودكان خود نياشيد يا نمايش هايي كه هر روز در بازار روز رنونگ اجرا مي‌شود آنها را خيره به تماشاي رقص عروسك‌هاي رنگي و موسيقي زيباي نمايش مي‌كند.

جشنواره ارواح تايلند

اگر حضور در تمامي روزهاي اين فستيوال در اولويت سفر شما نيست و برنامه داريد كه در طول اقامت خود سري هم به اين فستيوال بزنيد توصيه ما به شما اين است، هتلي را انتخاب كنيد كه در نزديك‌ترين فاصله به مكانهاي مورد علاقه شما با توجه به انتظارتان از سفر قرار دارد.


برچسب‌ها: تور تايلند+تور ارزان بانكوك+تور جشنواره هاي تايلند،

 • ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۵:۵۴
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

باكو پايتخت كشور آذربايجان با تاريخي غني و جاذبه هاي ديدني مختلف و نزديكي به ايران گردشگران زيادي را به سمت خود ميكشاند.از پاركها و تفريحات مفرح تا بناهاي تاريخي و غذاهاي خوشمزه بخشي از جذابيتهاي باكو مي باشند.همراه با آژانس مسافرتي مهرپرواز با چند تفريح آن آشنا شويد.

گشت و گذار در پارك ملي قبوستان باكو

در فاصله 64 كيلومتري پايتخت آذربايجان و در قسمت جنوب غرب باكو پارك ملي تاريخي به نام قبوستان وجود دارد كه در آن چيزهاي ديدني زيادي را مي توانيد كشف كنيد.از آثار تاريخي ديدن كنيد، گل فشانهاي جالب را نزديك مشاهده كنيد، سنگ نگاره هاي تاريخي را كشف كنيد و يا در محيط پارك قدم بزنيد و از فضاي اطراف لذت ببريد. در اين پارك آثار ارزشمندي وجود دارد مانند تعدادي سنگ نگاره كه در ليست يونسكو نيز به ثبت رسيده اند.

بيش از 6000 سنگ تراشي و نقاشي در اين محل به كشف رسيده كه برخي از آنها قدمتشان به 40 هزار سال قبل مي رسد. به عبارتي ديگر با رفتن به اين پارك ديدني با يك تير دو نشان ميزنيد هم از فضاي زيباي پارك قبوستان لذت مي بريد و هم آثار پرقدمت با ارزش و تاريخي را د تور باكو خرداد 98 مشاهده ميكنيد.

پارك ملي قبوستان آذربايجان،مهرپرواز

خريد و پياده روي در خيابان نظامي باكو

 خيابان نظامي كه به ياد شاعر پرآوازه نظامي گنجوي ناميده شده در منطقه تارگووي واقع شده است و جز خيابانهاي مهم و اصلي باكو به شمار مي رود.اين خيابان پر است از مراكز خريد،فروشگاه ها و مغازه هاي مختلف كه ميتوانيد در آنها حسابي بگرديد و خريد كنيد.رستورانهاي و كافه هاي اين خيابان پذيراي گردشگران تور باكو بهار 98 هستند.خيابان نظامي باكو براي تماشاي شهر و پياده روي نيز محل مناسبي است و حتي ميتوانيد از جاهايي كه به نظرتان جذاب است عكاسي كنيد.

خيابان نظامي باكو،مهرپرواز

روزي شاد و مهيج در پارك آبي باكو

باكو نيز مانند ساير كشورهاي جهان داراي پارك آبي با امكانات و وسايل تفريحي آبي است. علاقمندان به داشتن يك روز شاد و مفرح ميتوانند پارك آبي دالغا بيچ كه بزرگترين پارك آبي آذربايجان است را براي شنا و تفريحات آبي انتخاب كنند.اين پارك آبي در مركز باكو  و در كنار ساحل و در محلي به مساحت 12 هزار متر مربع قرار دارد. 

 در اين پارك آبي براي بزرگسالان و بچه ها استخرهاي جداگانه وجود دارد ،سرسره آبي، استخرهاي موج دار، جت اسكي بخشي ديگر از امكانات پارك آبي دالغا بيچ است. مي توانيد از امكانات رفاهي اين پارك در تور ارزان باكو استفاده كنيد، آفتاب بگيريد،شنا كنيد و لحظات به ياد ماندني براي خود به ثبت برسانيد.( با خواندن مجله گردشگري مهرپرواز ديگر پاركهاي آبي دنيا را بشناسيد)

پارك آبي دالغا بيچ باكو،مهرپرواز

ونيز كوچك باكو

 ونيز كوچك باكو در سال ۱۹۶۰ راه اندازي شده و به مرور تا 2012 گسترش پيدا كرد. اين محل ديدني در نزديكي موزه فرش قرار دارد و يكي از جاهاي جذاب و منحصر به فرد باكو به شمار مي رود.  در محوطه اين محل كانال هاي آبي مصنوعي وجود دارد كه تا حدي صحنه اي از ونيز ايتاليا را ايجاد ميكند. در اين منطقه مي توانيد قايق سواري كنيد و حس لذت بخش و متفاوتي را تجربه كنيد. 

علاوه بر زيباييها و قايق سوار در ونيز كوچك باكو، دو رستوران نيز در اين محل وجود دارد كه غذاهاي غربي و شرقي را سرو ميكنند كه مي توانيد علاوه بر تفريح غذاي مورد علاقه خود را نيز در اين محل امتحان كنيد.

ونيز كوچك باكو،مهرپرواز

باشگاه ساحلي آمبوران Amburan باكو

اين محل همه چيز را براي داشتن يك روز عالي محيا مي كند. اين باشگاه ورزشي محل خوبي براي استراحت است و داراي محلي تميز و امكانات رفاهي زيادي مي باشد. انواع غذاهاي بين المللي و محلي را در رستوران اين باشگاه مي توانيد ميل كنيد همچنين كافه بيانكو و بار و گريل ليمو بهترين جا براي صرف نوشيدني و يك  خوردن اسنك خوشمزه است.

اين ساحل در 44 كيلومتري باكو قرار دارد و با تاكسي مي توانيد به راحتي به اين باشگاه دسترسي پيدا كنيد. براي استراحت و آفتاب گرفتن نيز مي توانيد از  صندلي‌ها و تخت‌هاي ساحلي در زير چتر استفاده كنيد كه بايد هزينه آن را جداگانه پرداخت كنيد.( براي اطلاع از قيمت بليط هواپيما با مهرپرواز همراه باشيد.)

باشگاه ساحلي آمبوران باكو،مهرپرواز


برچسب‌ها: باكو، تور باكو، جاذبه هاي گردشگري باكو، مكان هاي تفريحي باكو، تفريحات جذاب باكو،

 • ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۸:۳۰
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

همان طور كه مي دانيد ديوار بزرگ چين يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري پكن است و بازديد از آن آرزوي بيشتر افراد جهان است! هر ساله بيش از 10 ميليون توريست از ديوار بزرگ چين ديدن مي كنند و همين مسئله نشان از محبوبيت بسيار زياد ديوار بزرگ چين دارد. جالب است كه بدانيد نام چيني ديوار بزرگ چين، "وان لي چانگ چنگ" است كه معناي تحت اللفظي آن "ديوار طولاني 10،000 مايلي" است. 

ديوار چين

درباره ديوار بزرگ چين
در ماه دسامبر سال 1987 ديوار بزرگ جهان در ليست آثار ميراث جهاني يونسكو قرار گرفت. اين ديوار با كمك بيش از 1 ميليون نفر ساخته شده است و يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري جهان به شمار مي آيد. اگر شما هم قصد سفر به پكن داريد، كفش هاي ورزشيتان را در چمدانتان قرار دهيد و عزمتان را جزم كنيد تا يكي از جذاب ترين شگفتي هاي دنيا را از نزديك ببينيد.
ايده ساخت ديوار بزرگ چين به 3 قرن قبل از ميلاد مسيح بر مي گردد. از آن زمان ساخت ديوار بزرگ چين شروع شده است و بعد در قرن هاي بعد قوي تر، طولاني تر و پيچيده تر شد. امروزه خيلي از بخش هاي ديوار بزرگ چين تخريب شده است و بازديد از خيلي از قسمت هاي آن اصلا امن نيست. اما همان بخش هايي كه بازديد از آن ها براي عموم آزاد هستند به قدري جذاب هستند كه توريستان زيادي را از سراسر جهان به خود جذب مي كنند. دسترسي به بعضي از آن ها از مركز شهر پكن راحت است، اما دسترسي به بعضي از آن ها اصلا كار ساده اي نيست و انگيزه كافي براي طي كردن مسير سختشان مورد نياز است! در ادامه بهترين قسمت هاي ديوار بزرگ چين و راه هاي دسترسي آن ها را به شما معرفي مي كنيم تا بتوانيد بهترين بازديد را از ديوار بزرگ چين داشته باشيد.

ديوار بزرگ چين

بادالينگ
بادالينگ نزديك ترين بخش ديوار بزرگ چين به پكن است و به همين دليل شمار بازديدكنندگان بيشتري به نسبت ديگر نقاط آن دارد. بادالينگ همان بخشي است كه بازديد از آن بعد از بازسازي ديوار در سال 1957 زودتر از باقي قسمت ها براي عموم آزاد شد. اگر شما هم قصد سفر به پكن را داريد و زمان اقامتتان در تور ارزان پكن محدود است، بهتر است كه بادالينگ را براي بازديد انتخاب كنيد. چراكه هم مسير دسترسي به آن از پكن كوتاه است و هم مي توانيد با تلكابين به راحتي به آن برسيد و در زمان و انرژي خود صرفه جويي كنيد. اما در كنار اين مزيت ها، يك سري معايب نيز در مورد بادالينگ وجود دارد. اين قسمت از ديوار بزرگ چين هميشه مملوء از توريست است و هميشه شلوغ است و شايد نتوانيد راحت بر روي آن قدم بزنيد و عكس هاي يادگاري مناسب بگيريد. پيشنهاد ما به شما اين است كه براي جلوگيري از مواجه شدن با ازدحام توريستان، در ساعات پاياني زمان بازديد يعني بعد از ظهر به اين جاذبه گردشگري چين مراجعه كنيد.
راه دسترسي به بادالينگ: اتوبوس شماره 877 هر روزه از ايستگاه اتوبوس دشنگمن در پكن راهي بادالينگ مي شود. لازم به ذكر است كه آخرين اتوبس پكن به بادالينگ ساعت 12:30 حركت مي كند و آخرين اتوبوس در ماه هاي نوامبر تا مارچ ساعت 4:30 بعد از ظهر و در ديگر ماه هاي سال ساعت 5 بعد از ظهر از بادالينگ بر مي گردد. هزينه كرايه اين اتوبوس ها 12 يوان است.
يكي ديگر از راه هاي دسترسي به بادالينگ سوار شدن در قطارهاي ايستگاه هوانگتوديان است. اين قطارها شما را در فاصله 15 تا 20 دقيقه اي ديوار بزرگ چين پياده مي كنند. هزينه بليط اين قطارها 6 يوان است.

ديوار بزرگ چين

موتيانيو
موتيانيو كمي دورتر از بادالينگ است و يكي از جذاب ترين نقاط ديوار بزرگ چين براي بازديد به شمار مي آيد. اين منطقه به خوبي محافظت شده است و با تلكابين مجهز شده است. رفتن از پكن به موتيانيو حدودا 1 ساعت و نيم زمان مي برد، اما مزيتش به نسبت بادالينگ اين است كه هميشه خلوت تر است و مجبور نيستيد كه زيبايي هاي طبيعي اطراف ديوار بزرگ چين را از لا به لاي ازدحام ببينيد.
دسترسي به موتيانيو: براي رسيدن به موتيانيو اول بايد با مترو به ايستگاه اتوبوس دونگيژيمن برويد و بعد از آن جا سوار دو اتوبوس شويد. در ايستگاه دونگژيمن بايد سوار اتوبوس هاي شماره 916 شويد و بعد از پياده شدن در هوايرو بيداجي سوار اتوبوس هاي خط H23، H24، H35 يا H36 شويد تا به مويتانيو برسيد. هزينه كرايه اتوبوس هاي كل اين مسير حدودا 20 يوان است.

ديوار بزرگ چين

هوانگ هو چنگ
توريستان بسيار كمي از اين قسمت از ديوار بزرگ چين بازديد مي كنند و بيشتر محلي ها و اهالي پكن به آن مراجعه مي كنند. اين قسمت از ديوار بزرگ چين چشم انداز جالبي به آب هاي اطراف دارد و يكي از جذاب ترين بخش هاي ديوار چين به شمار مي آيد. جالب است كه بدانيد بازديد از اين قسمت از ديوار به طور رسمي براي عموم ممكن نيست و يك مرد سالخورده از آن نگهباني مي كند. اما با اين حال بعضي از محلي ها براي ديدن چشم انداز جالب آن از ديوار بالا مي روند. لازم به ذكر است كه بالا رفتن از اين قسمت از ديوار بزرگ چين در شرايط بد آب و هوايي خطرناك است و بهتر است كه در چنين شرايطي فكر بازديد از آن به سرتان نزند.
دسترسي به هوانگ هو چنگ: براي دسترسي به اين قسمت از ديوار بزرگ چين بايد از ايستگاه اتوبوس دونگژيمن سوار اتوبوس هاي شماره 916 شويد تا به هوايرو بيداجي برسيد و بعد از آن جا با اتوبوس هاي H21 به درياچه كوچك غربي برسيد. كل مسير برايتان حدود 20 يوان هزينه دارد.

ديوار بزرگ چين

جيانكو
اين قسمت از ديوار بزرگ چين كاملا بخش خطرناكي است و اصلا مسائل حفاظتي در آن رعايت نشده است. به همين خاطر بازديد از آن يك تفريح ريسكي و در عين حال هيجان انگيز است. اگر شما اهل كوهنوردي و طي كردن مسيرهاي سخت نيستيد، بهتر است كه بازديد از جيانكو را فراموش كنيد! چراكه پله هاي آن تا حد زيادي تخريب شده اند و حركت روي آن ها كمي چالش برانگيز است. به همين دليل است كه بازديد از جيانكو به طور رسمي ممنوع است و محلي ها ورودي آن را كنترل مي كنند. اما اگر به هر حال خواستيد كه از اين نقطه مهيج از ديوار بزرگ چين بازديد كنيد، يادتان باشد كه حتما لباس مناسب و كفش راحت بپوشيد.
دسترسي به جيانكو: به خاطر سخت بودن بازديد از اين قسمت از ديوار بزرگ چين، بهتر است كه در شهر پكن يك تور گشت جيانكو رزرو كنيد و همراه با راهنما از جيانكو بازديد كنيد.
اگر شما هم قصد سفر به چين و بازديد از ديوار بزرگ چين را داريد، براي رزرو يك تور ارزان چين با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

ديوار بزرگ چين


برچسب‌ها: چين، تور چين، جاذبه هاي گردشگري چين، ديوار چين، راهنماي بازديد ديوار چين،

 • ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۹:۴۰
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

جذاب ترين و خنده دارترين امكانات رفاهي كه بعضي از ايرلاين هاي جهان به مسافرانشان عرضه مي كنند!
همه ما در طول پرواز، علي الخصوص در پروازهاي طولاني نياز به آسايش و تفريح داريم و همه ايرلاين هاي دنيا سعي مي كنند تا در حد توانشان اين امكان را برايمان فراهم بياورند تا اوقات خوبي را در طول مسير در هواپيما سپري كنيم. اما جالب است كه بدانيد يك سري از ايرلاين ها پاسخ عجيب تري به نيازهاي مسافرانشان داده اند و با قرار دادن يك سري امكانات رفاهي خنده دار در خبرهاي جهاني جنجال به پا كرده اند!

ايرلاين هاي جهان

برگزاري كنسرت در آسمان!
ساوت وست ايرلاينز يكي از بزرگترين شركت هاي هواپيمايي جهان است كه با برگزاري كنسرت در هواپيما همه را غافل گير كرده است. اين كنسرت ها با نام "لايو ات 35" شناخته مي شوند و نامگذاري آن به خاطر برگزاري كنسرت زنده در ارتفاع 35،000 فوتي زمين انجام شده است! جالب است كه بدانيد نام اين ايرلاين به خاطر ارائه دادن بهترين خدمات تفريحي در طول پرواز بر سر زبان ها افتاده است.

ايرلاين هاي جهان

سوئيت هاي حمام در هواپيما!
ايرلاين امارات با تعبيه سوئيت هاي به خصوصي براي حمام كردن مسافران در طول پرواز به يكي از عجيب ترين ايرلاين هاي دنيا تبديل شده است. هر كدام از مسافران حق دارند كه در مدت 5 دقيقه در اين سوئيت بزرگ حمام كنند! شايد زمان آن به نظرتان كم باشد، اما در همين زمان هم مسافران مي توانند يك دوش سريع بگيرند و قبل از رسيدن به مقصد خستگي را از تنشان بيرون كنند و اصلا يادشان برود كه درست وسط آسمان هستند!

ايرلاين هاي جهان

پرواز با تم هلو كيتي!
ايرلاين EVA با كمپاني هاي متعددي قرار دارد كه يكي از آن ها كمپاني هلوكيتي است! به همين خاطر است كه تعدادي از هواپيماهاي اين ايرلاين به كل با تم هلو كيتي تزئين شده اند و همه چيز از بالش گرفته تا حتي غذاهاي سرو شده در هواپيما با اين تم دخترانه تزئين شده اند. مطمئنا مسافران و مخصوصا كودكانشان از حضور در اين هواپيماهاي كارتوني شگفت زده مي شوند!

ايرلاين هاي جهان

اتاق تعويض لباس
هواپيمايي اير فرانس يكي از خاص ترين امكانات رفاهي را براي مسافرانش در نظر گرفته است و آن هم اتاق تعويض لباس است! شايد اين امكانات نقش بسيار حياتي براي مسافران علي الخصوص در سفرهاي كاريشان داشته باشد. چراكه مي توانند بعد از يك پرواز طولاني، به راحتي لباسشان را تعويض كنند و به محض رسيدن به مقصد با يك لباس رسمي و تر و تميز به جلسات كاريشان برسند. به هر حال اير فرانس فكر جالبي براي مسافران كرده است و مسافران زيادي از تعبيه اين اتاق در هواپيما اظهار رضايت كرده اند.

ايرلاين هاي جهان

گوشي تلفن براي تماس با مسافران ديگر هواپيما
هواپيمايي امارات با قرار دادن گوشي تلفن براي تماس هاي داخلي در هواپيما همه مسافران را حيرت زده كرده است! اين موبايل هاي نوكيا كمي قديمي هستند، اما در مدت پرواز كارتان را راه مي اندازد و بيشتر به درد كساني مي خورد كه كسي از اعضاي خانواده شان در يك رديف ديگر هواپيما نشسته است يا خيلي ساده مي خواهند با ديگر مسافران هواپيما در طول پرواز آشنا شوند!

ايرلاين هاي جهان

دمپايي روفرشي!
ژاپن هميشه به خاطر مهمان نوازي و استانداردهاي بالاي زندگي شهروندانش در جهان شهرت داشته است. يكي از جالب ترين خدمات هواپيمايي ژاپن ايرلاينز به مسافران قرار دادن دمپايي روفرشي است! مسافران مي توانند در هواپيما براي راحتي بيشتر كفششان را از پا در آورند و دمپايي روفرشي پايشان كنند! جالب است كه بدانيد مسافران مي توانند يك پكيج كامل امكانات رفاهي را از مهمانداران درخواست كنند كه درون آن يك چشم بند و ديگر وسايل اين چنيني براي خواب راحت در طول پرواز تعبيه شده است.

ايرلاين هاي جهان

پكيج كامل عطر و لوسيون
شركت سنگاپور ايرلاينز با ارائه دادن خدمات ويژه به مهمانانش به يكي از عجيب ترين ايرلاين هاي دنيا تبديل شده است. مسافران اين ايرلاين مي توانند درخواست اين پكيج كامل حاوي عطر، لوسيون و بالم لب را كنند تا با استفاده از آن ها در طول پرواز احساس آرامش كنند و ريلكس شوند! مشخص است كه ايرلاين سنگاپور دقيقا مي داند كه بايد چه خدماتي به مسافران ارائه كند تا اين مسافران مشتري ثابت هواپيماهاي اين ايرلاين شود!

ايرلاين هاي جهان

لباس راحتي براي خواب
ايرلاين كانتاس براي مسافران فرست كلاس هواپيماهايش خدمات ويژه اي در نظر گرفته است كه بر طبق آن به مسافرانش يك پكيج كامل از لباس راحتي نخي براي خواب و انواع كرم هاي پوستي را ارائه مي كند تا بتوانند خواب راحتي در طول پرواز داشته باشند. جالب است كه بدانيد صندلي هاي اين مسافران نيز به شكل تخت در مي آيند تا بتوانند با راحتي كامل به خواب ناز بروند!

ايرلاين هاي جهان

صندلي هاي تك نفره
ايرلاين ANA با ايجاد تغييرات اساسي در چيدمان صندلي هاي هواپيماهايش نظر مسافران را جلب كرده است. اين صندلي هاي تك نفره انواع امكانات رفاهي را در بر گرفته اند و از هر لحاظ مناسب هستند. علاوه بر اين صندلي هاي بي نظير و راحت، يك منوي غذايي بي نظير نيز در طول پرواز به مسافران عرضه مي شود كه توسط سرآشپزان بنام تهيه شده است و اين منو همان چيزي است كه هر مسافري با ديدن آن شگفت زده مي شود! البته اين خدمات جذاب براي مسافران بيزينسي هواپيماهاي اين ايرلاين در نظر گرفته شده است. اين ايرلاين تمام تلاشش را كرده است تا مسافرانش را لاي پر قو به مقصد برساند و تجربه كاربري فوق العاده ويژه اي برايشان رقم بزند.براي خريد بليط ارزان هواپيما و همچنين اطلاع از تورهاي خارجي با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد.

ايرلاين هاي جهان


برچسب‌ها: تورهاي خارجي، ايرلاين هاي جهان، امكانات ايرلاين هاي دنيا، تمكانات ايرلاين هاي جهان، خنده دارترين امكانات ايرلاين ها،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]

موضوعات

  موضوعي ثبت نشده است

نویسندگان

لینکستان

پیوندهای روزانه

درباره ما


ٍ
ایمیل :قیمت مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com

طراحی وب سایت
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

مبلمان اداری
مبلمان اداری لوکس آفن
www.afn-furniture.com

hotel in tehran
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

قیمت روز گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی زیبایی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

خدمات مجالس
خدمات و تشریفات عروس
www.tashrifataroos.com

غرفه سازی
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی
www.rayka.design

تشریفات عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

پارتیشن دوجداره
انواع مختلف پارتیشن های با کیفیت
www.azaran.com

خدمات مجالس عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک با بیشترین تنوع
www.azinzand.com/fa

باغ عروسی
لوکس ترین باغ عروسی
www.maghsoudloocatering.com

لوله بازکنی
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

نصب ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

عمل لازک چشم
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت دستگاه برش لیزری غیرفلزات
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور هند
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

روان کننده های بتن
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور ترکیه
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

قیمت لیزر موهای زائد
کلینیک های تخصصی کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

خدمات مجالس
تشریفات و خدمات مجالس ملل
www.melalceremony.com

تور آنتالیا
برگزار کننده بهترین تورهای خارجی
www.alefbatour.com

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قیمت قفسه فروشگاهی
طراحی و اجرای سیستم های قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط ارزان هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

?
?
?

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان
قیمت مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com

طراحی وب سایت
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

مبلمان اداری
مبلمان اداری لوکس آفن
www.afn-furniture.com

hotel in tehran
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

قیمت روز گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی زیبایی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

خدمات مجالس
خدمات و تشریفات عروس
www.tashrifataroos.com

غرفه سازی
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی
www.rayka.design

تشریفات عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

پارتیشن دوجداره
انواع مختلف پارتیشن های با کیفیت
www.azaran.com

خدمات مجالس عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک با بیشترین تنوع
www.azinzand.com/fa

باغ عروسی
لوکس ترین باغ عروسی
www.maghsoudloocatering.com

لوله بازکنی
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

نصب ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

عمل لازک چشم
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت دستگاه برش لیزری غیرفلزات
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور هند
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

روان کننده های بتن
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور ترکیه
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

قیمت لیزر موهای زائد
کلینیک های تخصصی کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

خدمات مجالس
تشریفات و خدمات مجالس ملل
www.melalceremony.com

تور آنتالیا
برگزار کننده بهترین تورهای خارجی
www.alefbatour.com

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قیمت قفسه فروشگاهی
طراحی و اجرای سیستم های قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط ارزان هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

?
?
?

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان