LOGO

 • ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴:۰۸
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

تاريخ و فرهنگ ديديم تركيه
ديديم قدمت تاريخي بلندبالا و فرهنگ و تاريخ بسيار پيچيده اي دارد. اين تاريخ پيچيده را مي توان در جاذبه هاي گردشگري و اماكن تاريخي ديديم مشاهد كرد و فرهنگ غني آن را نيز مي توان در آداب و رسوم مردم ديديم و غذاهاي اصيل آن ها ديد. اگر شما هم علاقه به مسائل تاريخي و فرهنگي داريد و دوست داريد كه يك تمدن ارزشمند تاريخي و فرهنگي را از نزديك ببينيد، سفر به ديديم براي شماست! اما به شما توصيه مي كنيم كه قبل از سفر به ديديم اين مطلب را بخوانيد و نشانه هايي از تاريخ و فرهنگ ديديم را مطالعه كنيد تا سرنخ هايي از تاريخ و فرهنگ ديديم را در ذهنتان داشته باشيد و در مدت زمان اقامتتان در تور ديديم، يك به يك آن ها را كشف كنيد و يك سفر تاريخي فرهنگي به تمام معنا را تجربه كنيد. 

ديديم تركيه

شهر باستاني ميلتوس
 شهر باستاني ميلتوس در ديديم يكي از قديمي ترين سكونت گاه هاي اين منطقه بوده است كه قدمت آن به 3000 سال قبل از ميلاد مسيح باز مي گردد. در قرن 7 پيش از ميلاد مسيح، شهر باستاني ميلتوس در ديديم به پايتخت تجاري جهان تبديل شد و دليل آن هم وجود 4 بندرگاه در آن بوده است. شهر باستاني ميلتوس يكي از ارزشمندترين جاذبه هاي گردشگري ديديم است كه هنوز كه هنوزه مي توان با بازديد از آن قدمت و عظمت تاريخ ديديم را با تمام وجود لمس كرد. اين شهر باستاني در ديديم هر بازديدكننده و هر توريستي را متحير مي كند و عظمت آن هر كسي را در جا ميخكوب ميكند.يكي از قسمت هاي شهر باستاني ميلتوس كه در نوع خودش يك شگفتي تمام عيار محسوب مي شود،مدرسه منطق ميلسيان است كه توسط تالس (Thales) يكي از 7 فيلسوف اصلي جهان باستان تاسيس شده است. اين مدرسه زادگاه ايده هاي مدرن بوده است و تاثير زيادي در منطق جهانيان گذاشته است. جالب است كه بدانيد يافته هاي حفاري شده در ميلتوس و معبد آپولو در موزه ميلتوس نگهداري مي شوند و به همين دليل است كه شهر باستاني ميلتوس يكي از مهمترين و جذاب ترين اماكن ديدني ديديم محسوب مي شود و بازديد از آن از واجبات سفر به ديديدم به شمار مي آيد. بازديد از شهر باستاني ميلتوس در تور ديديم حقايق جذابي را از جهان باستان برايتان مشخص مي كند كه مطمئنا شما را هم شگفت زده مي كند! جالب است كه بدانيد اولين حفاري ها در ميلتوس در سال 1899 شروع شد و تا سال 1938 به جز دوران جنگ جهاني اول، پيوسته ادامه پيدا كرد. اين حفاري ها دوباره بعد از جنگ جهاني دوم از سر گرفته شد و آثار باستاني فوق العاده ارزشمندي در آن كشف شد كه همان طور كه گفته شد همگي آن ها در موزه ميلتوس نگهداري مي شوند. به هر حال ميلتوس يكي از جذاب ترين اماكن ديدني تركيه است كه رازهاي زيادي را درون خود حفظ كرده است!

شهر باستاني ميلتوس

معبد آپولو در ديديم
معبد آپولو نيز از جاذبه هاي گردشگري ديديم به شمار مي آيد كه به قدري بزرگ است كه احتمالا شما هم وقت نكنيد از همه جاي آن ديدن كنيد.فضاي داخلي معبد آپولو در ديديم در زمان جهان باستان يك مكان ارزشمند مقدس بوده است و در آن پيشگويي هاي زيادي انجام مي شده است. جالب است كه بدانيد مردمان زيادي در آن زمان براي پيشگويي به معبد آپولو مراجعه مي كردند و در قبالش هزينه سنگيني پرداخت مي كردند. در دوران روم 122 ستون در مبعد آپولو در ديديم ساخته شده است كه امروزه تخريب شده اند، اما همين خرابه هايي كه از آن باقي مانده است نيز به خوبي گذشته با شكوه ديديم را روايت مي كنند.

معبد آپولو در ديديم

جاده مقدس ديديم
يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري ديديم، جاده مقدس است. اين جاده مقدس شهر باستاني ميلتوس را به آپولو متصل مي كرده است و يك جاده سنگي طولاني بوده است. جالب است كه بدانيد يك سري از كفپوش هاي سنگي جاده مقدس ديديم در سال 101 ميلادي ساخته شده است و همين مسئله نشان از قدمت ارزشمند اين جاده مقدس در ديديم دارد. به هر حال حتما در مدت زمان اقامتتان در تور ارزان ديديم از جاده مقدس نيز ديدن كنيد و فرصت ديدن اين نشان تاريخي ارزشمند ديديم را از دست ندهيد.
غذاهاي محلي ديديم 
غذاهاي ديديم بسيار متنوع هستند و هر كدامشان داستان هاي زيادي در پس خود دارند. اين غذاهاي متنوع محلي را مي توانيد يك به يك در رستوران هاي جذاب ديديم امتحان كنيد و طعم هاي اسرارآميز آن ها را يك به يك تجربه كنيد. يك عالمه رستوران و كافه در ديديم ساخته شده است كه در آن ها انواع غذاهاي سنتي تركيه اي سرو مي شوند. غذاهاي دريايي از جذاب ترين غذاهاي ديديم هستند كه تاريخ بلندبالايي در شكل گيري دستورپخت هاي آن نهفته است و دليل باب شدن آن ها هم لوكيشن ديديم در كنار دريا بوده است. بسياري از غذاهاي ديديم از گياهان و سبزيجات درست مي شود و به همين دليل است كه معمولا وجترين ها (گياهخواران) از سفر به ديديم اظهار رضايت و خشنودي مي كنند! جالب است كه بدانيد قدمت غذاهاي ديديم و در مجموع غذاهاي تركيه اي به 1300 سال پيش باز مي گردد. جالب است كه بدانيد يك سري نوشيدني هاي خاص نيز در ديديم وجود دارد كه نشان از فرهنگ و تاريخ پيچيده ديديم دارند و حتي سبك خاصي براي سرو آن ها وجود دارد و هنوز حالت سنتي خودشان را حفظ كرده اند.همان طور كه ديديد و حدسش را زده ايد، سفر به ديديم يك سفر كاملا تاريخي، فرهنگي است و يك مقصد گردشگري ارزشمند محسوب مي شود.  البته ديديم با امكانات تفريحي و سواحل بي نظيري كه دارد، براي توريستان ماجراجو نيز مقصد مسافرتي جذابي است و هر گونه امكانات تفريحي كه فكرش را كنيد، در آن تعبيه شده است. به هر حال اگر شما هم دوست داريد كه اين شهر تاريخي و جذاب را از نزديك ببينيد و قدم به فضاي فرهنگي اين شهر بگذاريد، مي توانيد براي رزرو تور ارزان ديديم با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

غذاهاي محلي ديديم


برچسب‌ها: رزرو تور تعطيلات تركيه،رزرو بهترين تور هاي استانبول،رزرو تور آنتاليا و كوش آداسي،

 • ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳:۰۰
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

 بامزه ترين جوجه تيغي جهانگرد دنيا!
تا به حال در مورد جوجه تيغي جهانگرد چيزي شنيده ايد؟ آقاي پوكي يك جهانگرد معروف در سراسر دنيا است كه در واقع يك جوجه تيغي 3 ساله است! در اكانت اينستاگرام اين جوجه تيغي بامزه عكس هاي جالبي از سفرهاي پي در پي اين جوجه تيغي جهانگرد منتشر مي شود كه حسادت افراد زيادي را در كل دنيا برانگيخته است! اين جوجه تيغي آفريقايي متعلق به يك دختر آلماني به نام ليتا است و همراه او به كشف جاي جاي جهان مي رود! در واقع اين جوجه تيغي بامزه باعث شهرت اين دختر 26 ساله نيز شده است! جالب است كه بدانيد به گفته خانم ليتا هدفش از سفر با اين جوجه تيغي و درست كردن صفحه اينستاگرامش، آوردن لبخند به روي لب هاي مردم جهان در بين اين همه دغدغه بوده است و مي خواسته كاري كند كه مردم جهان در ميان اين حجم از اتفاقات و خبرهاي جدي، براي يك لحظه هم كه شده لبخند بزنند!

جوجه تيغي جهانگرد

اين جوجه تيغي بامزه لقب "بامزه ترين جهانگرد دنيا" را كسب كرده است و به واقع چنين لقبي با شكل و شمايل و سفرهاي او كاملا تطابق دارد! شايد شما هم عكس اين جوجه تيغي جهانگرد را تا به حال ديده باشيد. اين جوجه تيغي به قدري كوچك است كه به راحتي در كف دست جا مي شود! معمولا عكس هاي اين جوجه تيغي در دستان خانم ليتا در مقابل جاذبه هاي گردشگري دنيا از برج ايفل در پاريس گرفته تا قلعه هاي آلمان و يا سواحل نقاط مختلف دنيا گرفته مي شود كه هر كدامشان نشان از يك سفر هيجان انگيز اين جوجه تيغي خوشبخت دارد! جالب است كه بدانيد خانم ليتا توضيحات جالبي در مورد آموزش به جوجه تيغي ها و راه هايي براي مراقبت از جوجه تيغي ها نيز به كاربرانش ارائه مي كند كه در نوع خودشان جالب هستند! از طرفي اين جوجه تيغي و سفرهاي جذابش افراد زيادي را در جهان به فكر داشتن يك جوجه تيغي و سفر با آن انداخته است و حسادت افراد زيادي را برانگيخته است!

جوجه تيغي جهانگرد

جالب است كه بدانيد يك سري از ايرلاين هاي اروپا مجوز سوار شدن اين جوجه تيغي جهانگرد را به خانم ليتا داده اند. شايد برايتان عجيب باشد، اما نشستن در كنار اين جوجه تيغي بي آزار در مقايسه با نشستن در كنار يك نوزاد پر سر و صدا اصلا كار سختي نيست و به همين دليل معمولا مسافران هواپيما نيز از ديدن اين جوجه تيغي در هواپيما اظهار شكايت نمي كنند و از ديدن اين جوجه تيغي جهانگرد خوشحال هم مي شوند! 
جالب است كه بدانيد به گفته خانم ليتا، قصه سفرهاي اين جوجه تيغي از آن جايي شروع شد كه او مي خواسته براي يك ترم تحصيلي از كشورش خارج شود و اصلا توانايي گذاشتن اين موجود بامزه را براي 5 ماه متوالي نزد خانواده يا دوستانش نداشته است!

جوجه تيغي جهانگرد

به همين دليل مجبور شده كه اين جوجه تيغي را همراه خودش به سفر ببرد و راه چاره اي براي نگهداري از آن بدون حمل تجهيزات و وسايل سنگين آن بينديشد! اين اولين سفر خانم ليتا با جوجه تيغيش بود و از آن جا به بعد ايده سفر با جوجه تيغي به ذهن او خطور كرده است و همين ايده بامزه و كوچك به سفرهاي پي در پي اين جوجه تيغي جهانگرد منجر شده است.
اين جوجه تيغي بامزه تا به حال به كشورهايي نظير فرانسه، ايتاليا و آلمان سفر داشته است و عكس هاي بي نظير او در برابر جاذبه هاي گردشگري اين كشورها سر و صداي زيادي در جهان به پا كرده است و يك عالمه مقاله در مورد سفر با جوجه تيغي در وب سايت هاي مختلف درج شده است تا مردم بتوانند با خريد يك جوجه تيغي از سفرهاي اين جوجه تيغي جهانگرد تقليد كنند!

جوجه تيغي جهانگرد


برچسب‌ها: رزرو بهترين تور هاي تركيه،تور هاي چارتري استانبول،فصل حراج تركيه،مهرپرواز،

 • ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶:۰۲
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول به عنوان يكي از بزرگترين بازارهاي سرپوشيده جهان مساحتي بالغ بر ده ها هزار متر مربع دارد. اين بازار به خاطر بزرگي و تعداد زياد فروشگاه هايش جذابيت بسيار زيادي دارد. ولي در عين حال خريد از بازار بزرگ استانبول به خاطر همين متعدد بودن فروشگاه ها و تنوع اجناسي كه دارد، كمي سخت و پيچيده و حتي گاهي گيج كننده است! به همين خاطر اكثر مسافران با بازديد از بازار بزرگ استانبول با يك چالش بزرگ رو به رو مي شوند كه خريدهايشان را از كدام فروشگاه انجام دهند و همين عدم اطلاع باعث مي شود كه زمان زيادي از اقامتشان در تور استانبول به گشت و گذار در فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول اختصاص پيدا كند. به همين دليل ما بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول را برايتان پيدا كرده ايم و در ادامه به شما مي گوييم كه براي خريد هر نوع جنسي به كدام فروشگاه در بازار بزرگ استانبول مراجعه كنيد و به اين ترتيب بهترين خريد ممكن را در كمترين زمان ممكن انجام دهيد.

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد فرش و قاليچه
يك فروشگاه جذاب به نام فروشگاه سيسكو عثمان (به معناي عثمان چاق) در بازار بزرگ استانبول وجود دارد كه 4 نسل مختلف از يك خانواده آن را تا به حال اداره كرده اند. در اين فروشگاه انواع قاليچه ها از سراسر كشور تركيه به فروش رسانده مي شود و به همين دليل مشهورترين فروشگاه فرش بازار بزرگ استانبول به حساب مي آيد. صاحب اين فروشگاه دانش آكادميكي از انواع فرش دارد  به همين دليل مي تواند به شما براي خريد همه نوع قاليچه از آنتيك گرفته تا مدرن كمك كند. به هر حال به شما توصيه مي كنيم كه اگر قصد خريد قاليچه را داريد، بدون هدر دادن وقتتان مستقيما به فروشگاه سيسكو عثمان در بازار بزرگ استانبول برويد و از بين قاليچه هاي متنوعش يكي را براي خودتان انتخاب كنيد.
يكي ديگر از فروشگاه هاي مشهور فرش در بازار بزرگ استانبول، فروشگاه اتنيكون و شعبه آن فروشگاه دهوكو است. در فروشگاه اتنيكون انواع فرش و قاليچه سنتي و دست بافت كه در آن ها توجه ويژه اي به جزئيات شده به فروش رسانده مي شود، ولي در فروشگاه دهوكو قاليچه هاي مدرن تري با طرح هاي هندسي براي فروش گذاشته شده است. هر دوي اين فروشگاه ها در يك محل از بازار بزرگ استانبول قرار گرفته اند. به همين دليل به شما توصيه مي كنيم كه براي خريد فرش از اين دو فروشگاه نيز به صورت يكجا ديدن كنيد و بعد انتخاب نهاييتان را براي خريد انجام دهيد.

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد فرش و قاليچه

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد چرم
در بازار بزرگ استانبول يك عالمه فروشگاه وجود دارد كه در آن ها محصولات چرمي فروخته مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه از همه آن ها عبور كنيد و مستقيما به فروشگاه چرم كوج برويد. اين فروشگاه يك فروشگاه خانوادگي است كه از سال 1968 در بازار بزرگ استانبول داير بوده است. در اين فروشگاه انواع چرم، پوست و جنس خز به فروش رسانده مي شود و آنقدر لباس هاي زيبايي دارد كه با برندهايي مثل دلچه اند گابانا و آرماني مقايسه مي شوند.

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد چرم

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد منسوجات تركيه اي
براي تجربه يك حمام تركيه اي در منزلتان، بهتر است كه به فروشگاه محصولات طبيعي عبدالله در بازار بزرگ استانبول برويد و از آن صابون طبيعي، حوله 100 درصد نخي، شال دست بافت و ديگر لوازم سنتي حمام را تهيه كنيد. بدون شك اين فروشگاه براي خريد وسايل حمام تركيه اي از همه فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول بهتر است و شما خيلي راحت به محض ديدن اجناس آن از اين مسئله مطمئن مي شويد.
فروشگاه جنيفرز حمام نيز يكي ديگر از فروشگاه هاي خوب بازار بزرگ استانبول براي خريد وسايل حمام است و به يكي از مشهورترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد حوله، روتختي، روبالشتي، دمپايي، رو ميزي و شال و روسري تبديل شده است. اجناس اين فروشگاه تماما با الياف طبيعي درست شده اند و كيفيت بسيار بالايي دارند.

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد منسوجات تركيه اي

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد اجناس آنتيك
فروشگاه سوفا آرت اند آنتيكز در خيابان نوروعثمانيه در خارج بازار بزرگ استانبول واقع شده است و فاصله چنداني با آن ندارد. اين فروشگاه يكي از بهترين فروشگاه هاي آنتيك فروشي استانبول است. در اين فروشگاه همه نوع جنس آنتيكي از عكس چاپي گرفته تا نقشه، از ظرف هاي سراميكي گرفته تا هنر هاي ميناتوري، خطاطي و حتي قاليچه هاي آنتيك و آثار هنري معاصر تركيه اي و اجناس نقره به چشم مي خورد.  از همه مهمتر اينكه صاحبان اين فروشگاه يعني آقاي كاشف بي و همسرش خانم ديلك به قدري دوست داشتني هستند كه صحبت با آن ها روزتان را مي سازد!

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول براي خريد اجناس آنتيك

در فروشگاه اسكي فاين آرتز اند آنتيكز (فروشگاه هنرهاي زيبا و آنتيك اسكي) در بازار بزرگ استانبول نيز كلكسيون بسيار ارزشمند و زيبايي از دوران امپراتوري عثماني وجود دارد كه شامل نقاشي، تخته نرد، زيورآلات، آثار خطاطي، قليان و پيپ و بسياري از ديگر اجناس آنتيك مي شود. اين فروشگاه به قدري جذاب است كه احتمالا در همان ابتداي كار و قبل از ورود به فروشگاه، در مقابل ويترين آن ميخكوب خواهيد شد! اگر شما هم قصد سفر به استانبول و بازديد از فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول را داريد، مي توانيد براي رزرو تور استانبول با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

بهترين فروشگاه هاي بازار بزرگ استانبول


برچسب‌ها: توراستانبول،قيمت تور استانبول،تور تركيه،تور كوش آداسي،سفر به ازمير،تور خارجي ،قيمت تور خارجي،

 • ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲:۲۳
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

هشدار! بدون خواندن اين مطلب به چين سفر نكنيد!
براي تجربه يك اقامت خوب در چين، بايد يك سري نكات را قبل از سفر به چين بدانيد و با آگاهي كامل بار سفر را به مقصد كشور عجايب ببنديد! يك سري مسائل خاص در چين وجود دارد كه ممكن است ندانستنشان باعث شود به دردسر بيفتيد! اما نگران نباشيد، در ادامه شما را با اين نكات ضروري آشنا خواهيم كرد.

سفر به چين

هرچه زودتر براي دريافت ويزاي چين اقدام كنيد
بهتر است كه هرچه زودتر مراحل مربوط به اخذ ويزاي چين را طي كنيد تا برنامه هاي سفريتان به تعويق نيفتد. براي اخذ ويزاي چين و رزرو تور چين مي توانيد با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد تا راحت تر و سريع تر بتوانيد به چين سفر كنيد. 

سفر به چين

قبل از سفر به چين يك وي پي ان روي تلفن همراهتان نصب كنيد
جالب است كه بدانيد وب سايت هايي مثل گوگل، فيسبوك و يوتيوب در چين فيلتر هستند و به همين دليل ممكن است بدون داشتن وي پي ان در چين به مشكل بخوريد و نتوانيد اطلاعات ضروريتان را از گوگل دريافت كنيد. به هر حال اگر فكر مي كنيد كه در مدت زمان اقامتتان در تور چين به سايت گوگل نياز پيدا مي كنيد، بهتر است كه يك وي پي ان براي خودتان دانلود كنيد.
در چين انعام ندهيد!
فرهنگ انعام دادن در چين وجود ندارد. البته يك سري از رستوران هاي چين مبلغي را تحت عنوان هزينه سرويس به مبلغ صورتحسابتان اضافه مي كنند. اما گذشته از اين مبلغ، نيازي نيست كه به خدمه رستوران انعام دهيد.

سفر به چين

در چين از آب شير نخوريد!
حتي خود مردم  كشور چين نيز از آب شير ميل نمي كنند و شما هم نبايد اين كار را انجام دهيد. در آب شيرهاي چين حاوي سطح نامناسبي از ذرات فلزات سنگين هستند و به همين دليل خوردن آن توصيه نمي شود. البته مسواك زدن با اين آب اصلا اشكالي ايجاد نمي كند، اما بهتر است كه از آن به عنوان آب آشاميدني استفاده نكنيد. خوشبختانه آب معدني در چين به راحتي يافت مي شود و قيمت آن نيز ارزان است.

در چين از آب شير نخوريد

در بازارهاي چيني براي تخفيف گرفتن چانه بزنيد، اما در فروشگاه هاي چيني نه!
شايد شما هم از دوستان و آشناياني كه تجربه سفر به چين را داشته اند، شنيده باشيد كه بايد هميشه براي خريد در چين چانه بزنيد! اما اين كار درست نيست!در واقع چانه زدن در بازارهاي چين از الزامات خريد است! اما در فروشگاه هايي كه تگ قيمت دارند، تخفيف گرفتن بي ادبي تلقي مي شود! پس بهتر است كه در چنين فروشگاه هايي قيمت اجناس را بررسي كنيد و اگر به نظرتان قيمت زيادي داشتند، از خريد صرف نظر كنيد و براي گرفتن تخفيف تلاشي نكنيد!

بازارهاي چيني

كمربند ايمني را در تاكسي هاي چين فراموش نكنيد
بستن كمربند ايمني در چين هنوز رايج نشده است! اما توصيه ما به شما اين است كه به محض سوار شدن در تاكسي هاي چين هرچه سريع تر كمربند ايمني خودتان را ببنديد، چراكه هرج و مرج خيابان هاي چين به شدت زياد است و بستن كمربند ايمني براي سلامتيتان ضروري است! پس حتي اگر راننده تاكسي شروع به تعريف از دست فرمان خودش كرد هم به حرف او گوش ندهيد و كمربند ايمني خود را ببنديد!

تاكسي هاي چين

در چين هميشه يك فتوكپي از پاسپورت و ويزايتان را همراه خود داشته باشيد
كارمندان هتل ها در چين موظفند كه اطلاعات پاسپورت شما را به پليس ارائه كنند. اما گذشته از اين مسئله ممكن است كه يك پليس در خيابان جلوي راهتان را بگيريد و مدارك شناساييتان را درخواست كند. پس بهتر است كه هميشه يك فتوكپي از تمامي مداركتان داشته باشيد تا در چين با مشكل مواجه نشويد.
آماده باشيد كه درست مثل يك سلبريتي و افراد مشهور با شما برخورد شود!
با اينكه سالانه ميليون ها توريست خارجي از چين بازديد مي كنند، اما هنوز اين مسئله براي مردم چين عادي نشده است و هنوز كه هنوزه با ديدن يك چهره خارجي گل از گلشان مي شكفد! پس اصلا تعجب نكنيد اگر مردم چين از شما درخواست كردند كه با شما در خيابان عكس بگيرند! جالب است كه بدانيد مردم چين براي خنديدن در عكس به جاي "سيب" در فارسي و "چيز" در انگليسي، عبارت "كيزي" به معناي بابونه را به كار مي برند تا لبانشان در عكس خندان به نظر برسد! پس اگر عبارت كيزي را در چين شنيديد، بدانيد كه بايد اين عبارت را تكرار كنيد و در عكس خندان ظاهر شويد!
اميدواريم كه اين مطلب توانسته باشد به شما براي تجربه يك اقامت آگاهانه در چين كمك كند! براي رزرو تور چين مي توانيد با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد و يا به راحتي رزرو آنلاين بليط هواپيماخود را به هر نقطه از جهان در وب سايت مهرپرواز انجام دهيد. 

تاكسي هاي چين


برچسب‌ها: تور چين،قيمت تور پكن،هزينه سفر به چين،رزرو تور گوانجو،رزرو تور چين،

 • ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹:۱۵
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

شايد به نظرتان آنكارا از نظر امكانات تفريحي به اندازه استانبول متنوع نباشد، اما بايد به شما بگوييم كه آنكارا آنقدري امكانات تفريحي و جاذبه هاي گردشگري متنوع در آن وجود دارد كه شما بتوانيد چند روز فوق العاده شاد و هيجان انگيز را در آن سپري كنيد. در ادامه يك سري از تفريحات رايگان آنكارا را به شما معرفي مي كنيم تا بتوانيد يك سفر ارزان به آنكارا را تجربه كنيد و بتوانيد بدون پرداخت هزينه هاي گزاف ، روزهاي مفرحي را در آنكارا سپري كنيد. تفريحات جذابي در آنكارا كه براي تجربه آن ها حتي نياز به يك ليره هم پيدا نمي كنيد!
از آنيت كبير ديدن كنيد
بدون شك آنيت كبير يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري تركيه است كه در واقع مقبره كمال آتاتورك (موسس و اولين رئيس جمهور تركيه) محسوب مي شود و معماري ساختمان آن در نوع خودش بي نظير است.  به شما توصيه مي كنيم كه حتما در مدت زمان اقامتتان در آنكارا از آنيت كبير ديدن كنيد و گوشه كنار آن را از نزديك ببينيد. ساختمان آنيت كبير در سال 1953 تكميل شد و در ساخت آن از سنگ هاي مرمر و تراورتين استفاده شده است كه زيبايي بي نقصي به آن داده اند. با بازديد از آنيت كبير مي توانيد از پارك صلح نيز ديدن كنيد و خوشبختانه ورودي هر دو اين جاذبه هاي توريستي آنكارا كاملا رايگان هستند. 

آنيت كبير

در پارك كوگولو به اردك ها غذا دهيد
يكي از محبوب ترين پارك هاي آنكارا در قلب خيابان خريد تونالي هيلمي واقع شده است. پارك كوگولو يكي از جذاب ترين مناطق توريستي آنكارا است كه مي توانيد در آن به آرامش برسيد و به اردك هاي بامزه آن غذا بدهيد. كافي است كه خرده نان هاي باقي مانده از غذايتان را كنار بگذاريد و راهي پارك كوگولو شويد. خوشبختانه اردك ها همه چيز مي خورند و شما خيلي راحت با چند تكه نان خشك شده مي توانيد خوشحالشان كنيد!  يك نيمكت خالي در پارك كوگولو پيدا كنيد و ساعتي را به تماشاي اهالي آنكارا و سبك زندگيشان بپردازيد. بعد از آن مي توانيد كمي در خيابان تونالي و خيابان آرژانتين در محدوده پارك كوگولو قدم بزنيد تا بعضي از بهترين فروشگاه ها و كافه هاي آنكارا را از نزديك ببينيد و كمي با حال و هواي آنكارا آشنا شويد.

پارك كوگولو آنكارا

از مسجد كجاتپه بازديد كنيد
چه آدم مذهبي باشيد چه نه، بازديد از مسجد كجاتپه به عنوان يكي از زيباترين اماكن گردشگري آنكارا مكاني است كه به هيچ عنوان نبايد از دستش بدهيد. اين مسجد با سايز بزرگ و معماري تاثيرگذارش به يكي از مهمترين اماكن ديدني آنكارا تبديل شده است. مسجد كجاتپه بين سال هاي 1967 و 1987 ساخته شده است و ظرفيت بيش از 24000 نفر را دارد. اين مسجد در شب ها نماي بسيار زيبايي دارد و نورپردازي خيره كننده ساختمان زيباي آن را مزين و دلفريب تر از هميشه مي كند و به همين دليل است كه بازديد از آن يكي از جذاب ترين تفريحات رايگاني است كه مي توانيد در آنكارا داشته باشيد.

مسجد كجاتپه آنكارا

از بازار سامان آنكارا ديدن كنيد
شهر قديمي آنكارا يكي از جذاب ترين محله هاي آنكارا است و حتما در آن نيازي نيست كه خريد كنيد و پول خودتان را خرج كنيد تا به شما خوش بگذرد! كافي است كه به بازار سنتي سامان در اين محله جذاب برويد، خيلي ساده در آن گشت و گذار كنيد و زندگي روزمره اهالي آنكارا از نزديك ببينيد، كمي با مردم معاشرت كنيد و مطمئن باشيد كه همين قدر ساده مي توانيد اوقات خوشي را در آنكارا تجربه كنيد. اين بازار در خانه هاي قديمي عثماني برپا مي شود و در آن وسايل آنتيك و قاليچه هاي جذاب دست بافت به فروش رسانده مي شود و حال و هواي بسيار منحصر به فردي دارد.

بازار سامان آنكارا

از قلعه آنكارا بازديد كنيد
قلعه آنكارا در فاصله نه چندان دوري از شهر قديمي واقع شده است و بازديد از آن يكي از جذاب ترين تفريحات رايگان آنكارا است. اگرچه زمان ساخت قلعه آنكارا نامشخص است، اما مدارك متعددي وجود دارد كه بر طبق آن ها امپراتوري هاي مختلفي از رومي ها گرفته تا عثماني ها در آن حكومت كرده اند و از اين نظر ارزش تاريخي بسيار زيادي دارد. گذشته از اين مسئله قلعه آنكارا يكي از بهترين اماكن گردشگري آنكارا براي تماشاي غروب آفتاب به شمار مي آيد. پس ايده خوبي است كه بازديد از قلعه آنكارا را به زمان غروب موكول كنيد تا بتوانيد غروب زيباي آن را ببينيد و عكس هاي يادگاري جذاب بگيريد.

قلعه آنكارا

در پارك بوتانيك گشت و گذار كنيد
در آنكارا پارك هاي متعددي وجود دارد. اما از بين همه آن ها پارك بوتانيك كه در يك منطقه مسكوني واقع شده است، پارك آرام تر و آرامش بخش تري است. به شما توصيه مي كنيم كه براي يك ساعت هم كه شده از شلوغي شهر فاصله بگيريد و خودتان را غرق در آرامش اين پارك كوچك و دوست داشتني كنيد. اين پارك در كنار برج آتاكوله واقع شده است و به راحتي مي توانيد آن را پيدا كنيد و يك تفريح آرامشبخش رايگان در آنكارا داشته باشيد.

پارك بوتانيك آنكارا

منطقه كازيلاي را كشف كنيد
منطقه كازيلاي يكي از سرزنده ترين مناطق آنكارا است و به قدري محيط جذابي دارد كه كافي است در آن گشت و گذار كنيد تا انرژي مثبت وجودتان به يك باره چند برابر شود! در منطقه كازيلاي مي توانيد از كتاب فروشي ها و كافه هاي جذاب ديدن كنيد، از كنار فروشگاه هاي آن عبور كنيد و در نهايت از پارك گوون به عنوان يكي از جذاب ترين جاذبه هاي توريستي آنكارا ديدن كنيد و براي همه اين ها نياز به پرداخت يك ليره هم نداريد.اگر شما هم به دنبال برنامه ريزي يك سفر ارزان به آنكارا هستيد، مي توانيد براي رزرو تور لحظه آخري آنكارا با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

منطقه كازيلاي آنكارا


برچسب‌ها: تور آنكارا،قيمت تور استانبول،تور تركيه،تور ارزان آنكارا،تور لحظه آخري آنكارا،

 • ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲:۴۶
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

در مرواريد درياي اژه يعني شهر ازمير تنوع غذايي بسيار بالايي وجود دارد و شما با هر ذائقه اي كه داشته باشيد، يك غذاي لذيذ در رستوران هاي ازمير پيدا مي كنيد كه هرچه از آن بخوريد، سير نشويد و باز هم دلتان از همان غذا بخواهد! در اين شهر زيبا همه نوع غذا و دسري وجود دارد كه با طعم و عطر بي نظيرشان هوش را از سر هر كسي مي برند! در ادامه بهترين غذاهايي كه مي توانيد در ازمير امتحان كنيد را به شما معرفي مي كنيم.
مزه (پيش غذا)
مزه يا همان پيش غذاي تركي يكي از محبوب ترين خوراكي هاي ازمير است كه به هيچ عنوان نمي توان از آن ساده گذشت. رستوران ينگچ يكي از بهترين رستوران هاي تور ارزان ازمير است كه مي توان در آن يك مزه با كيفيت و لذيذ خورد. در منوي رستوران ينگچ تنوع زيادي از پيش غذاهاي متنوع وجود دارد و در آن مي توان انواع خوراكي هاي خوشمزه را ميل كنيد.

مزه ازمير

غذاهاي دريايي ازمير
معمولا در هر شهر ساحلي تنوع غذاهاي دريايي زياد است، اما ازمير از همه شهرهاي ساحلي تركيه در اين مسئله پيشي گرفته است و غذاهاي دريايي بي نظيري در آن سرو مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه با سفر به ازمير به رستوران آكينين يري (مشهورترين رستوران غذاهاي دريايي ازمير) سر بزنيد و يك غذاي خوشمزه دريايي را از منوي جذاب آن سفارش دهيد و از طعم بي نهايت لذيذ آن شگفت زده شويد.

غذاهاي دريايي ازمير

گوزلمه ازمير
گوزلمه يك غذاي ساده سردستي است كه از چند لايه خمير با محتويات مختلف تشكيل شده است. جالب است كه بدانيد در ازمير بيش از 700 مدل گوزلمه طبخ مي شود كه هر كدامشان طعم و مزه مختص به خودشان را دارند. به همين دليل به شما توصيه مي كنيم كه در مدت زمان اقامتتان در ازمير تا مي توانيد انواع مختلف گوزلمه را امتحان كنيد كه بعد از برگشتتان به خانه ديگر نمي توانيد چنين غذايي هايي را در هيچ شهر ديگري در دنيا پيدا كنيد.

گوزلمه ازمير

ماهي كبابي ازمير
اصلا مگر مي شود كه به ازمير سفر كنيد و ماهي كبابي هاي خوشمزه اش را امتحان نكنيد؟ به شما توصيه مي كنيم كه براي اولين وعده غذاييتان در ازمير مستقيم به رستوران دنيز برويد و ماهي كبابي هاي آن را امتحان كنيد. چراكه اين رستوران به خاطر ماهي كبابي هاي لذيذش مشهور شده است و به نوعي بهترين رستوران ازمير براي خوردن ماهي كبابي به حساب مي آيد.

ماهي كبابي ازمير

كاتمر ازمير
كاتمر نوعي خمير كره اي است كه با پنير، جعفري يا گوشت چرخ كرده پر مي شود و طعم بسيار لذيذي دارد. در كشور تركيه كامترهاي اورلا بسيار مشهور است. اورلا يكي از شهرهاي نزديك به ازمير و يكي از جاذبه هاي گردشگري ازمير است كه حدودا به اندازه نيم ساعت رانندگي با ازمير فاصله دارد و كاتمرهاي بسيار خوشمزه اي در رستوران هاي آن طبخ مي شود. به شما توصيه مي كنيم كه اگر در زمان اقامتتان در ازمير زمان كافي داشتيد و هوس امتحان كردن كاتمر به سرتان زد، حتما از اورلا ديدن كنيد و يك كاتمر خوشمزه در رستوران اگنين لاله كاتمرسيسي ميل كنيد.

كاتمر ازمير

اختاپوس كبابي
رستوران ماورا يكي از بهترين رستوران هاي ازمير براي سرو غذاهاي دريايي است. خاص ترين غذاي اين رستوران، اختاپوس كبابي است كه البته شايد خوردن آن براي ذائقه ما ايرانيان كمي سخت باشد! به هر حال اگر دوست داشتيد كه يك طعم جديد را امتحان كنيد، مي توانيد از منوي اين رستوران در ازمير يك اختاپوس كبابي سفارش دهيد!

اختاپوس كبابي

شامبالي
شامبالي يك شيريني خوشمزه است كه از آرد سمولينا، ماست و شكر درست مي شود و در شكر و بادام غلتانده مي شود. يك قنادي به نام مشور هيسارونو شامباليسيسي در ازمير وجود دارد كه از سال 1942 تا كنون اين شيريني هاي خوشمزه را با خامه به فروش مي رساند. توصيه ما به شما اين است كه حتما در مدت زمان اقامتتان در تور تركيه و شهر ازمير اين شيريني هاي خوشمزه را امتحان كنيد.
نان خامه اي ازمير
نان خامه اي يكي از شيريني هايي است كه بين ما ايرانيان محبوبيت بسيار زيادي است. اما طعم همه شيريني خامه اي هاي زندگيتان را فراموش كنيد و شيريني خامه اي قنادي ريحان پاستانسي را در ازمير امتحان كنيد. در اين قنادي نان خامه اي هاي بسيار خوشمزه اي درست مي شود كه روي آن ها سس شكلات هم دارد و طعم و مزه بي نظيري دارند. 

نان خامه اي ازمير

لور تاتليسي
در ازمير قنادي ها و شيريني فروشي هاي بسيار خوبي وجود دارد. يكي از اين قنادي ها قنادي شورتان پاستانسي است كه به خاطر يك نوع شيريني به نام لور تاتليسي شهرت بسيار زيادي در ازمير پيدا كرده است. لور تاتليسي يك نوع شيريني است كه با نوعي پنير به نام پنير لور درست مي شود و در تهيه آن يك نوع شربت شيرين نيز استفاده مي شود و به همين دليل حالت مرطوبي دارد.
گوشت كبابي ازمير
اگر از غذاهاي دريايي خيلي خوشتان نمي آيد، بهتر است كه گوشت كبابي هاي خوشمزه ازمير را امتحان كنيد. براي خوردن يك گوشت كبابي بي نظير در ازمير مي توانيد به رستوران تاواجي رسپ اوستا برويد. در اين رستوران انواع كباب ها، بره كبابي و چنجه هاي بسيار لذيذ طبخ مي شود كه حتما بايد در مدت زمان اقامتتان در ازمير حداقل يكي از آن ها را امتحان كنيد.پيشنهاد ما به شما تور لحظه آخري ازمير است. براي رزرو تور ارزان ازمير مي توانيد با همكاران ما در آژانس مسافرتي مهر پرواز تماس بگيريد.

گوشت كبابي ازمير


برچسب‌ها: تور ازمير،قيمت تور ازمير،رزرو تور ازمير،تور استانبول،تور تركيبي تركيه،

 • ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰:۰۳
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

جذاب ترين تفريحات در شب هاي كيش

شب هاي كيش وقتي خورشيد طلايي در افق فيروز ه ايي جزيره غروب ميكنه و شب سفره دلش رو پيش نگين خليج فارس پهن ميكنه جنب و جوش هاي شبانه هم شروع ميشه!
يك روز داغ در جزيره كه با شنا در سواحل زيبا، برنزه شدن زير ‌ آفتاب، هيجان تفريحات آبي و خريد از بازارها همراه بوده گذشته و حالا شب‌هاي پر جنب و جوش از راه رسيدن!

شبهايي كه عده اي به كنسرتها و جنگهاي شبانه ميرن، عده ايي هم رستورانهاي با موسيقي زنده رو ترجيح ميدن عده ايي هم كه به جستجوي آرامش و خلوت كردن در گوشه ايي هستند به تماشاي چشم انداز ساحل و چراغ‌هاي سوسو زن آن از روي اسكله مي نشينند و به صداي امواج و آواي مرغان دريايي و بعضاً صداي گيتاري كه از گوشه و كنار مياد گوش مي سپارن!

جاذبه هاي ديدني كيش در شب

كشتي يوناني در غروب

كشتي مخروبه ي يوناني يكي از جاهاي ديدني كيش است كه در هنگام غروب مي‌توان صحنه هاي زيبايي را در آنجا مشاهده كرد و منظره اي مناسب براي عكاسي و جمع آوري خاطرات زيباست.

ديدني هاي كيش در شب

قدم زدن كنار ساحل خليج فارس

شب هنگام ساحل خليج فارس در جزيره كيش، محلي ساكت و آرامش بخش است كه با صداي دلنشين امواج خليج و برخورد آن ها به صخره هاي مرجاني و اسكله‌ها مزين شده است؛ تماشاي ستاره هاي پراكنده و نوراني در آسمان شب و نظاره كردن جزيره هنگام، يكي ديگر از تفريحات گردشگران در شب است.

كيش در شب

بويينگ مريم، از جاهاي ديدني كيش در شب

يك از كشتي هايي كه در اسكله ي تفريحي كيش قرار دارد، بوئينگ مريم است كه از ديدني هاي كيش است. در هنگام شب، اين كشتي نوراني و مجلل مسافران خود را سوار كرده و با اجراهاي زنده، شبي زيبا و خاطره انگيز را برايشان به ارمغان مي‌آورد.

شب هاي ديدني كيش

جُنگ هاي شبانه در كيش

جنگ هاي شبانه تقريبا هرشب در كيش در حال اجراست، اين جنگ هاي شادي آور مكاني مناسب براي طرفداران شلوغي است كه ميتوانند شب خود را درآن سپري كنند.

ديدني هاي جذاب كيش

رستوران هاي كيش در شب

رستوران‌هاي زيادي در كيش وجود دارد اما برخي از آنها در شب پخش زنده ي موسيقي و برنامه هاي سرگرم كننده اي را براي مخاطبان و مشتريان خود تدارك ديده اند كه موجب شده است تا از مكان هاي ديدني كيش به حساب بيايند.

ديدني هاي جذاب كيش

گشت دور جزيره

گشت شهري دور جزيره از ساعت ۳ بعد از ظهر شروع مي شود و موقع غروب خورشيد در يك مكان زيبا ختم مي شود. ماشين هاي گشت شهري تقريبا ساعت ۳ بعداز ظهر در مقابل هتل اقامت گرشگران مي ايستند و آن ها را سوار مي كنند و يك گشت داخل جزيره مي زنيد و شهر زيرزميني كاريز، درخت سبز و شهر باستاني حريره را هم مي بنيد و هنگام غروب خورشيد به كشتي يوناني مي رسند كه به جرات مي تواند گفت اين يكي از زيباترين مناظري است كه هنگام غروب مي توان در جزيره كيش تماشا كرد و بعد هم در انتهاي گشت شهري به مركز خريد پديده مي روند. اين برنامه از ظهر شروع مي شود و تا ساعت ۷ بعد از ظهر طول مي كشد، قسمت هيجان انگيز اين گردش را مي توان در شب و در كنار كشتي يوناني تجربه كرد.

شب گردي هاي كيش


كيش يكي از توريستي ترين جزاير ايران است كه نه تنها در روشنايي روز جاذبه هاي گردشگري فراواني دارد، بلكه ديدني هاي كيش در شب نيز مناظر خيره كننده و تجربه اي بكر را به همراه دارد كه فكر خواب را از ذهن گردشگران به كلي پاك مي‌كند.هواي جزيره در اغلب ماه هاي سال گرم و شرجي است، با اين حال شب هاي نيمه خنك و خنكي دارد كه باعث مي‌شود بازديد از جاهاي ديدني كيش در شب لذت بخش تر گردد.

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات گردشگري و تور هاي داخلي و خارجي  در خدمت شما مسافران گرامي مي باشد .


برچسب‌ها: تور كيش،تور ارزان كيش،تفريحات كيش،كي بريم كيش،

 • ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۰۱
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

قشم كجا بريم خريد 

مراكز خريد قشم از جمله مكان‌هايي است كه به دليل قيمت پايين اجناس، گردشگران بسياري را به سوي خود مي‌كشاند.قشم جزيره‌اي بزرگ و زيبا در خليج فارس است كه ديدني‌هاي بيشماري دارد و سالانه گردشگران زيادي را به خود جذب مي‌كند. اگر قصد سفر به قشم را داريد، پيش از آن نگاهي به ليست كاملي از جاهاي ديدني قشم در كجارو بيندازيد تا برنامه‌ريزي بهتري براي سفر خود داشته باشيد.

جزيره قشم علاوه بر جاذبه‌ها و زيبايي‌هايي كه دارد، يكي از مقاصد خريد محبوب براي بسياري از ايرانيان است. علاوه بر فروشگاه‌هاي جديد و قديمي زيادي كه در اين جزيره ديده مي‌شود، مجتمع‌هاي تجاري عظيم و مدرني مانند آتلانتيس، تاپ‌آيلند و زيتون نيز در اين جزيره در حال ساخت است. اجناس به خصوص پوشاك در اين منطقه به نسبت ارزان است، اما توصيه مي‌كنيم مراقب برندهاي تقلبي باشيد. در ادامه بهترين مراكز خريد قشم را به شما معرفي مي‌كنيم.

سيتي سنتر قشم

اين مركز خريد منزلگاه برندهاي معروف بسياري است. هر آنچه كه مورد نيازتان باشد مي‌توانيد تهيه كنيد، از پوشاك، لوازم آرايشي و بهداشتي و لوازم خانگي گرفته تا وسايل اسكي. شهربازي در اين مركز خريد مشكل خستگي كودكان را از ميان برده است. نگران خورد و خوراك هم باشيد زيرا مي‌توانيد از رستوران‌هاي اين مجموعه استفاده كنيد.

ساعت كار: هر ۲۴ ساعت به جز دوشنبه‌ها، دوشنبه‌ها از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر.

مركز خريد سيتي سنتر قشم

مركز خريد ستاره قشم

اين مركز بين‌المللي ۳ طبقه داراي ۶۴۱ واحد تجاري است. اگر به دنبال برندهاي معروف هستيد آن‌ها را در اين مركز مي‌بينيد. همچنين مكان‌هايي براي بازي و سرگرمي تعيين شده است، مانند بازي‌هاي رايانه‌اي يا سالن بيليارد. همچنين چندين رستوران‌، فست‌فود و كافي‌شاپ نيز در اين مركز خريد وجود دارند. در ضمن بايد گفت اگر قصد خريد عطر و ادكلن داريد، به اين پاساژ مراجعه كنيد.

ساعت كار: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر.

مركز خريد ستاره قشم

بندر درگهان

در نزديكي قشم بندري به نام درگهان وجود دارد كه پيشنهاد مي‌كنيم براي خريد پوشاك ارزان به اين بندر مراجعه كنيد. البته اين بندر تا قشم ۲۰ دقيقه فاصله دارد.

درگهان قشم

مركز خريد دو دلفين

يكي ديگر از مراكز خريد خوب قشم مركز خريد دو دلفين است كه مي‌توانيد كالاهايي چون پوشاك زنانه، مردانه و بچگانه، كيف و كفش، لوازم آرايشي و بهداشتي، عطر و ادكلن، لوازم خانگي، لوازم آشپزخانه، لوازم لوكس، انواع گل و گياه و غيره را به قيمت بسيار ارزان تهيه كنيد. از ديگر واحدهاي تجاري پاساژ رستوران‌ها و كافي‌شاپ‌ها است.

امكانات: سيستم سرمايش و گرمايش، آسانسورهاي نفربر و باربر، پله برقي، اعلام اطفاي حريق، و پاركينگ.

مركز خريد دلفين قشم

مركز خريد فردوسي

اين مركز خريد ۳ طبقه، شامل دو واحد تجاري و يك واحد اداري است. طبقات تجاري پاساژ (طبقه‌هاي اول و دوم) از ۴۵۰ واحد تشكيل شده كه عرضه‌كننده انواع اجناس مورد نياز شما هستند. اين پاساژ چون مراكز خريد ديگر داراي رستوران است.

امكانات: پله برقي، آسانسور، نمازخانه، و سيستم تهويه مركزي.

مركز خريد پرديس

مركز خريد پرديس داراي ۴ طبقه است كه دو طبقه اول تجاري و دو طبقه آخر مسكوني است. در دو طبقه اول واحدهايي چون مغازه‌هاي انواع پوشاك، لوازم خانگي، لوازم لوكس و ساير كالاهاي مورد نياز، كافي‌شاپ و كافي‌نت، بانك تجارت و موسسه مالي بنياد، چندين نمايندگي، و كلاس‌هاي آموزشي وجود دارد. البته رستوران اين مركز خريد در طبقه سوم قرار دارد.

امكانات: آسانسور، سيستم تهويه هوا.

مركز خريد پرديس قشم

مركز خريد خليج فارس

اين مركز خريد نيز مانند پرديس از ۴ طبقه تشكيل شده كه طبقه اول و دوم تجاري، طبقه سوم مسكوني، و طبقه آخر رستوران‌ خليج فارس هستند. مركز خريد خليج فارس عرضه‌كننده انواع برندهاي معروف كالاهايي چون پوشاك، لوازم خانگي و لوازم الكترونيكي است. همچنين چندين نمايندگي در اين مجموعه مشغول فعاليت هستند.

امكانات: چندين آسانسور، سيستم تهويه مركزي.

آدرس: بلوار وليعصر، كنار مجتمع تجاري ستاره

مركز خريد مرجان

اين مركز خريد در دو فاز پذيراي خريداران، به خصوص افرادي است كه قصد خريد و فروش را دارند. فاز اول متشكل از دو طبقه بوده كه طبقه زيرزمين سوپرماركت، طبقه همكف و اول اداري، و طبقه دوم مسكوني است.

فاز دوم متشكل از ۵ طبقه داراي واحدهاي تجاري، اداري و مسكوني است.

مجتمع تجاري-اداري نخل زرين

اين مجموعه نيز داراي دو فاز است كه فاز اول شامل واحدهاي تجاري و اداري و فاز دوم شامل فضاهاي تجاري، تفريحي، خدماتي و اقامتي است.

 پاساژ سيمرغ

اين مجتمع ۴ طبقه مجموعه‌اي كامل از خريد، تفريح و سرگرمي است. طبقات همكف و اول فروشگاه‌ها و در طبقه دوم رستوران و كافي‌شاپ، همچنين سالن بيليارد قرار دارند.

آدرس: ميدان امام قلي خان

پاساژ سيمرغ قشم

بازار راه ابريشم

اين مركز خريد نيز داراي ۲ ساختمان است كه توسط يك پل هوايي شيشه‌اي به هم متصل شده‌اند.

امكانات: پاركينگ، آسانسور، پله برقي، سيستم تهويه هوا، سيستم تهويه و فضاي سبز.

بازار قديم قشم

اگر قصد آشنايي با فرهنگ بومي و بوميان قشم را داريد به بازار قديمي قشم برويد. در اين بازار مي‌توانيد لباس‌هاي محلي، النگو و ديگر كالاهاي مربوط به اين منطقه را تهيه كنيد.

بازار قديم قشم

مراكز خريد قشم، به خاطر قيمت مناسب كالاها، هميشه يكي از جذابيت‌هاي اين جزيره زيبا بودن. براي همين بازارهاي قشم هميشه رونق داشتن و هر ساله به تعدادشون اضافه مي‌شه.يكي از اصي ترين جاذبه هاي جزيره خريد و قيمت هاي خوب بازار قشم است .

مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي در خدمت شما عزيزان مي باشد .


برچسب‌ها: تور قشم،تور ارزان قشم،قشم كجا بريم خريد،رزرو آناين تور قشم،هزينه سفر به قشم،

 • ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲:۲۷
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

براي خوشگذروني كي به كيش بريم 

جزيره كيش به دلايل بسياري يكي از مقصد‌هاي گردشگران از سراسر ايران است. آب و هواي گرمسيري كيش، هواي پاك، دريايي زمردين، آثار باستاني، مناظر زيبا، مراكز خريد متنوع و جشنواره‌هاي مختلف باعث شده است كه جزيره كيش در چند ده سال اخير يكي از مقصدهاي پربازديد گردشگران از سراسر ايران و منطقه شود. 

اما هميشه اين سوال وجود دارد كه بهترين زمان براي سفر به كيش چه فصلي از سال است؟از آنجا كه گردشگران شرايط و علايق مختلفي دارند، همچنين عدم وجود سرماي شديد و قابليت استفاده 12 ماهه از ظرفيت گردش آبي در كيش، ماه‌هاي مختلفي را مي‌توان به عنوان بهترين زمان براي سفر به كيش زيبا تعيين كرد.

بهترين زمان سفر به كيش

بهترين زمان سفر به كيش از نظر آب و هوا

در حالي كه در فصل زمستان بسياري از شهرهاي ايران در سرما و برف به سر مي‌برند، جزيره كيش داراي آب و هوايي معتدل و دلپذير است. به طوري كه مي‌توانيد بدون استفاده از لباس گرم به راحتي در جزيره به گشت و گذار بپردازيد و از پياده‌روي در ساحل لذت ببريد. باران‌هاي سيل‌آساي كيش در فصل زمستان اتفاق مي‌افتد اما زودگذر است و پس از مدت بسيار كوتاهي متوقف مي‌شود و دوباره آفتاب بر پهنه خليج سايه‌گستر مي‌شود.

در انتهاي فصل زمستان، قبل از اينكه سيل گردشگران نوروزي به كيش، نگين خليج فارس سرازير شوند، شايد يكي از بهترين زمان‌هاي حضور در جزيره است. يكي به دليل اينكه جزيره در خلوت‌ترين زمان خود به سر مي‌برد و ديگر اينكه هنوز هوا به اندازه‌اي گرم نشده كه آزار دهنده باشد. به علاوه قيمت پروازها به دليل كاهش تعداد مسافر پايين تور كيش است. اگر مي‌تواند برنامه كاري خود را خالي كنيد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم كه اسفند ماه را براي سفر به كيش انتخاب كنيد.

در ماه فروردين به دليل تعطيلات نوروزي، جزيره بسيار شلوغ است و هزينه سفر به كيش و هتل‌ها به بالاترين ميزان خود مي‌رسد. در اين زمان هوا كمي گرم شده است ولي به دليل اينكه آب دريا هنوز سرد است، شب‌ها مي‌توانيد نسيم خنك بهاري را تجربه كنيد.

از خرداد ماه تا مهر هواي جزيره بسيار گرم است و رطوبت به حد اشباع مي‌رسد و روزها را طاقت‌ فرسا و كلافه كننده مي‌كند. اما براي كساني كه به ورزش‌هاي آبي از جمله جت اسكي، كيبل اسكي، فلاي‌بورد و اسكوتر زيردريايي علاقمندند فصل تابستان فصل مناسبي براي سفر به كيش است. همچنين جشنواره‌هايي كه از اواسط تيرماه آغاز مي‌شود و تا اواسط شهريور ادامه دارد، تنور مسافرت به اين جزيره گرم را داغ‌تر مي‌كند. برنامه‌هاي متنوعي كه شامل كنسرت‌، جنگ‌هاي شبانه و اهداي ميليون‌ها جايزه نقدي و غيرنقدي باعث شده است كه گرماي تابستان براي گردشگران قابل تحمل شود. البته مراكز خريد مجهز به سيستم‌هاي تهويه مطبوع نيز در ناديده گرفتن گرماي تابستان بي‌تأثير نيست!

اگر بالاخره فصل و ماه حضورتان در جزيره كيش را انتخاب كرده‌ايد، بهتر است وسط هفته را خالي كنيد تا بتوانيد حدود يك سوم از هزينه‌هاي رفت و برگشت و اقامت در هتل‌ها را نسبت به آخر هفته ذخيره كنيد.

بهترين زمان براي شركت در رويدادهاي فرهنگي جزيره كيش 

درست است از نظر آب و هوا تابستان به هيچ وجه فصل مناسبي براي سفر به كيش نيست؛ اما جشنواره تابستاني كيش كه هر سال از تاريخ ۱۵ تير تا ۱۵ شهريور در اين جزيره برگزار مي‌شود باعث شده است حتي در تابستان هم مسافران زيادي راهي اين جزيره شوند.

برپايي برنامه‌هاي شاد و مفرح مانند برنامه‌هاي متنوع ورزشي، كنسرت‌ها، جنگ‌هاي شبانه، تئاتر، نمايش نمايش، برپايي كارناوال‌هاي شادي، اهداي ميليون‌ها جايزه نقدي و غيرنقدي، آذين‌بندي خيابان‌هاي كيش كه زيبايي آن‌ها را مخصوصا شب‌ها دو چندان مي‌كند، باعث شده است تعداد زيادي از گردشگران داخلي و حتي خارجي در زمان برپايي اين جشنواره به كيش سفر كنند.

بهترين زمان سفر به جزيره زيباي كيش

برنامه و خدمات جشنواره ها در تابستان، به شرح زير است:

 • ارائه تخفيفات ويژه در مراكز خريد
 • جشنواره آبنبات چوبي براي كودكان و امكان استفاده رايگان كودكان زير هفت سال از خدمات هتل‌ها
 • رالي تور خانوادگي و قرعه‌كشي براي اهداي خودروهاي لوكس و گران‌ قيمت
 • برگزاري كنسرت گروه‌هاي موسيقي با حضور هنرمندان مطرح كشور، اجراي استندآپ كمدي و ديگر رويدادهاي ويژه فرهنگي
 • قرعه‌ كشي براي اهداي جوايز نقدي

در ضمن اگر تنها براي گردش در مراكز خريد كيش قصد سفر به اين جزيره را داريد، تابستان هم مي‌توانيد به آن سفر كنيد؛ زيرا تقريبا همه مراكز خريد مجهز به سيستم‌هاي تهويه مطبوع كاملا مناسب هستند.

سخن آخر 

در نهايت براي شما كه اين پرسش برايتان پيش آمده كه كي به كيش برويم؟، بهترين زمان را شرايط و هدف  شما از سفر به كيش تعيين مي‌كند. اگر به دنبال آب و هواي معتدل‌تر هستيد، فصل زمستان را انتخاب كنيد. خصوصاً اسفند كه تعداد گردشگر كاهش پيدا مي‌كند و هزينه سفر ارزان‌تر مي‌شود. اگر ورزش‌هاي آبي و جشنواره‌ها و جايزه‌هاي متنوع را دنبال مي‌كنيد، بهتر است گرماي و شرجي را به جان بخريد و در ميانه تابستان رهسپار كيش شويد.

زمان سفر به كيش


برچسب‌ها: تور كيش،تور ارزان كيش،تفريحات كيش،هزينه سفر به كيش،

 • ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸:۱۷
 • دسته بندی : <-PostCategory->
 • نویسنده: تيم تحقيقاتي مهرپرواز

جذاب ترين تفريحات آبي كيش 

 جزيره كيش از جمله مقاصد پرطرفدار در كشورمان است؛ مرواريدي در ميان خليج هميشه فارس كه شما را به دنيايي پر از فرصت هاي خوشگذراني دعوت مي كند. اين جزيره آرام بهترين مقصد براي كساني ست كه مي خواهند با يك تير چند نشان بزنند و چند روزي را به دور از هياهو و روزمرگي ها به آرامش برسند. در كيش مي توانيد در سواحل آرام از تابش آفتاب و قدم زدن بر روي شن هاي نرم و گرم لذت ببريد و به تماشاي آبي بيكران خليج فارس بنشينيد. 

اگر اهل خريد باشيد مي توانيد از ميان چندين مركز خريد بزرگ و مدرن اين جزيره يكي را برگزينيد، قدم به درون آن بگذاريد و كالاهاي رنگارنگي را در كيفيت و قيمت هاي متنوع بخريد. جاذبه هايي مانند كشتي يونايي و شهر زيرزميني كاريز نيز از ديگر گزينه هاي تان هستند كه مي توانيد با بازديد از آنها گشتي كوتاه در تاريخ داشته باشيد.

هر كدام از گزينه هايي كه گفتيم، جذابيت خود را دارند؛ اما هنوز هم فرصت هايي ناب براي خوشگذراني دركيش داريد. هيجان انگيزترين و بهترين بخش سفر شما به اين مرواريد خليج فارس، تفريحات آبي آن هستند؛ اگر هوس كرده ايد كه به دنياي آبزيان خليج فارس قدم بگذاريد يا گشتي سرشار از آدرنالين بر اين پهنه آبي داشته باشيد، كيش گزينه جذابي براي شما خواهد بود.

بازي هاي هيجاني كيش

نكات مهم تفريحات آب كيش 

 • كلوپ هاي دريايي متفاوتي در كيش خدمات مربوط به تفريحات آبي را ارايه مي دهند. هزينه هايي كه در اين مطلب آورده ايم كاملا تخميني هستنند و ممكن است كيفيت و قيمت كلوپ هاي مختلف با هم متفاوت باشد.

 • در ايام اوج سفر ممكن است اين قيمت ها افزايش چشمگيري داشته باشند و در ايام كم شدن سفرها به كيش كاهش پيدا كنند.

 • براي كاهش هزينه ها مي توانيد از بن هاي تخفيف هتل ها و آژانس هاي خدمات مسافرتي استفاده كنيد و حتا تا 70 درصد تخفيف بگيريد.

 • براي تهيه بليت اين تفريحات مي توانيد به كلوپ هاي دريايي جزيره مراجعه و يا از طريق هتل ها و آژانس هاي مسافرتي يا نمايندگي هاي فروش اقدام كنيد.

 • ساعات كار كلوپ هاي دريايي معمولا 10:00 تا 17:00 است؛ اما اين زمان بسته به شرايط ممكن است تغيير كند و افزايش يا كاهش يابد.

 • شرايط آب و هوايي تاثير مسقيمي بر ارايه يا عدم ارايه خدمات تفريحي توسط كلوپ ها دارد و آنها مي توانند جهت حفظ امنيت مسافران از ارايه خدمات امتناع كنند.

 • پيشنهاد ما به شما اين است كه يك تا يك و نيم روز را براي تفريحات آبي خود در نظر بگيريد.

 • به همراه تفريحات آبي سرويس عكسبرداري نيز ارايه مي شود كه با پرداخت هزينه اي برابر 30 تا 50 هزارتومان لحظات خوش تان را ثبت مي كنند. 

 • تفريحات آبي معمولا با لباس هاي مخصوص ارايه مي شوند تا از خيس شدن لباس تان جلوگيري شود. استفاده از جليقه نجات به هنگام استفاده از تفريحات آبي ضروري است.

غواصي

چه چيزي بهتر از آنكه بتوانيد به اعماق آب هاي خليج فارس برويد و در كنار ماهي هاي رنگارنگ و آبزيان ديگر به گشت و گذار بپردازيد؟ اگر به دنبال چنين فرصتي هستيد حتما به كيش سر بزنيد. پوشش مرجاني جزيره در سواحل شرقي آن از جمله جذابيت هاي كيش هستند كه وسوسه غواصي را به جان افراد مي اندازند.

براي غواصي نيازي نيست شنا بلد باشيد.در صورت ابتلا به بيماري قلبي، فشار خون و آسيب هاي ستون فقرات حتما مسوول مربوط را آگاه سازيد.بايد به دقت به آموزش هاي مربي غواصي توجه و آنها را در زمان معين رعايت كنيد تا امنيت بيشتري داشته باشيد.تمامي تجهيزات غواصي در كلوپ هاي دريايي به شما ارايه مي شود.ارايه خدمات غواصي تفريحي براي خانم ها و آقايان به صورت جداگانه صورت مي گيرد.

هزينه غواصي: بسته به زمان سفر متفاوت است 

 مدت زمان: 40 دقيقه آموزش، 20 دقيقه در آب

غواصي در كيش

جت اسكي

اگر به دنبال گشت و گذار در آب با سرعت و هيجان بالا هستيد حتما جت اسكي را در فهرست تفريحات خود در كيش قرار دهيد. اين وسيله لحظات هيجان انگيزي را براي شما خلق مي كند و ظرفيت آن نهايتا دو نفر است.

هزينه: بسته به زمان سفر متفاوت است .

مدت زمان: 15 دقيقه

شرايط و قوانين استفاده از جت اسكي 

افراد سنگين وزن بايستي به تنهايي از جت اسكي استفاده كنند. البته با كرايه جت اسكي با موتور قوي تر امكان استفاده دو نفره نيز وجود دارد.بايد به دقت به آموزش هاي مربي كلوپ دريايي توجه و آنها را در زمان استفاده رعايت كنيد تا امنيت بيشتري داشته باشيد.

جت اسكي را فقط در محدوده و سرعت هاي مشخص شده توسط كلوپ هدايت كنيد و به محدوده ديگر كلوپ ها و شناورها وارد نشويد.انجام هر گونه مانور آكروباتيك و خطرناك از جمله دور درجا زدن ممنوع است.رعايت فاصله 100 متري با هرگونه شناور و اسكله و مانع، در جهت جلوگيري از بروز حادثه و برخورد الزامي است.در هنگام دور و نزديك شدن به ساحل و در زمان دور زدن از سرعت خود بكاهيد. دور زدن با سرعت زياد باعث از دست رفتن تعادل سرنشينِ همراه و واژگوني دستگاه مي شود.

در هنگام چپ و واژگون شدن جت اسكي دست خود را از دسته فرمان جدا كنيد و اجازه دهيد تا جت اسكي به صورت خودكار به حالت اوليه بازگردد. در صورت رها نكردن دسته فرمان جت اسكي، آب به داخل موتور جت اسكي وارد مي شود.

در صورت مشاهده ناگهاني هرگونه شناور يا مانع، دست خود از روي گاز برداريد و فرمان جت اسكي را كاملا به يك سمت بچرخانيد. در اين شرايط بايد توجه داشته باشيد كه گاز را با ترمز اشتباه نگيريد. در اين صورت جت خود را با تمام قدرت به شناور مقابل خود مي كوبيد و باعث بروز حادثه بسيار ناگوار مي شويد.استفاده از جليقه نجات و كلاه ايمني در هنگام استفاده از جت اسكي الزامي است.

جت اسكي در كيش

اسكي روي آب

اسكي روي آب نوعي ورزش و تفريح آبي است. افراد اسكي مخصوص به پا مي كنند و با سرعتي در حدود 30 كيلومتر بر ساعت روي آب كشيده مي شوند. نخستين سايت اسكي روي آب خاورميانه در جزيره كيش قرار دارد و اين تفريح را به دو صورت مي توانيد تجربه كنيد:

اسكي روي آب با قايق

معمول ترين اسكي روي آب، اتصال اسكي به قايق موتوري و كشيده شدن به وسيله نيروي آن است. 

كِيبل اسكي

در اين روش شخص اسكي كننده با قايق هاي موتوري كشيده نمي شود. در اين روش افراد كابلي را در دست مي گيرند كه به نوك برج دريايي متصل است و با حركتِ قلابِ متصل به كابل بين دو برج، به حركت در مي آيند. از پاراگلايدر نيز براي اين نوع اسكي روي آب استفاده مي كنند. كيبل اسكي كيش داراي طول 860 متر و عرض 160 متر و پنج برج است و لقب بزرگترين كيبل اسكي جهان را يدك مي كشد. اين مجموعه امكان سرويس دهي به 12 نفر به صورت همزمان و با سرعت 28 تا 62 كيلومتر در ساعت را دارد. اين مركز تفريحي در كنار اسكله تفريحي بزرگ كيش و پلاژ آقايان واقع شده است.

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است . 

مدت زمان: 60 دقيقه

اسكي روي آب كيش

نخستين پارك آبي روباز ايران

اگر از طرفداران پارك هاي آبي هستيد و دوست داريد متفاوت ترين آنها را در ايران تجربه كنيد، سري به تم پارك آبي اوشن بزنيد و به لذت سقوط از برج ها و سرسره ها دست يابيد. اين پارك آبي نخستين پارك آبي روباز ايران است و لحظات متفاوتي را براي تان خلق مي كند. 

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .

ساعات استفاده: آقايان، روزهاي زوج 10:00 تا 16:00 و جمعه ها 9:00 تا 16:00

                بانوان، روزهاي فرد 10:00 تا 16:00 و پنج شنبه ها 09:00 تا 16

اوشن پارك آبي كيش

چتر پاراسل

براي تجربه توامان آرامش و هيجان، تفريحي به نام چترپاراسل را انتخاب كنيد. چتر پاراسل نوعي چتربازي بر فراز درياست. در اين تفريح شما سوار بر چتري مي شويد كه به يك قايق متصل شده است. اين قايق شما را با سرعت مي كشد تا ارتفاع بگيريد. شما در آسمان قرار مي گيريد و اوج هيجان و آرامش را بر فراز آب هاي نيلگون خليج فارس تجربه مي كنيد. البته همه چيز به اين يكنواختي هم نيست؛ اگر از مسوولان اين وسيله بخواهيد شما را پايين نيز مي آورند تا قسمت هايي از بدن تان در آب فرو رود و لذت متفاوتي را تجربه كنيد.

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .

مدت زمان: 30 دقيقه گشت دريايي و 6 تا 8 دقيقه بر فراز آب

پاراسل در كيش

شاتل

شاتل يك تفريح مهيج آبي است كه طرفداران بسياري دارد. اين وسيله يك تيوب است كه آن را با بندهاي مخصوص به قايق مي بندند. يك يا چند نفر روي اين تيوپ مي نشينند و روي آب كشيده مي‌شود. سرعت بالاي قايق باعث تكان شاتل مي شود و هيجان اين تفريح را افزايش مي دهد. اگر بخواهيد مي توانيد درخواست كنيد كه حين شاتل سواري شما را به درون آب پرتاب كنند.

 هزينه: بسته به زمن آن متفاوت است. 

 مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

شاتل در كيش

بنانا در كيش

بنانا شباهت زيادي به شاتل دارد؛ اما تيوپ آن شبيه موز است و به همين دليل به اين نام خوانده مي شود. سوار بر اين تيوپ مي شويد و قايق تندرو شما را مي‌كشد. بالا و پايين رفتن روي دريا هيجان خاصي را براي تان به ارمغان مي آورد. براي استفاده از اين وسيله بايد حداقل 4 نفر باشيد.

هزينه: بسته به زمان سفر متفاوت است .

 مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

بنانا در كيش

فلاي بورد

فلاي بورد نوعي وسيله ورزشي-تفريحيِ آبي است كه به افراد اجازه مي دهد در بالاي سطح آب تا ارتفاع 12 متر آزادانه به پرواز در آيند. اين وسيله با شيلنگ 18 متري به جت اسكي متصل مي شود تا اين وسيله نيروي محركه لازم را به نازل هايي منتقل كند كه در زير تخته فلاي بورد قرار گرفته اند. كاربر مي تواند اين نيروي جلوبرنده را براي خلق مانورهاي متفاوت تحت كنترل در آورد.

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .  

 مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

فلاي برد در كيش

 كايت بردينگ

كايت‌ بردينگ (Kiteboarding) از تلفيق اسكي روي آب و پاراگلادينگ شكل گرفته است. در اين ورزش از نيروي كشش كايت براي اسكي روي سطح آب بهره مي برند. معمولا امكانات اين تفريح را به كساني ارايه مي دهند كه آمادگي جسماني كافي دارند و قبلا تجربه اين فعاليت و مشابه آن را داشته اند.

كايت بردينگ كيش

 اسكوتر غواصي

اسكوتر غواصي، نوعي غواصي است كه به وسيله دستگاهي مخصوص به نام اسكوتر زيرآبي انجام مي شود. مي توانيد سوار اين وسيله شويد و به دل آب بزنيد و از تماشاي دنياي زير آب لذت ببريد.

 حداقل سن ۱۲ سال يا حداقل قد ۱۵۰ سانتيمتر بدون نياز به مهارت شنا و غواصي 

هزينه: بسته به زمان سفر متفاوت است .   

مدت زمان: 15 تا 20 دقيقه

اسكوتر غواصي كيش
بيگ بال

اگر به دنبال يك تفريح بامزه و هيجان انگيز و البته متفاوت هستيد به شما بيگ بال را پيشنهاد مي كنيم. در اين تفريح شما را به درون توپي بزرگ مي فرستند و در آب رها مي كنند. حالا حسابي تكان بخوريد و باعث قِل خوردن اين توپ شويد و خاطره اي شيرين بيافرينيد. براي لذت بردن از اين تفريح به ساحل مرجان برويد و در بازه زماني صبح تا ساعات پاياني شب از آن استفاده كنيد. به ياد داشته باشيد كه به هنگام گرمي هوا به ويژه ساعات مياني روز اين تفريح به كسي ارايه نمي شود.

هزينه: بسته به زمان و نوع وسيله متفاوت است .

مدت زمان: 10 دقيقه تا 1 ساعت و 45 دقيقه

بيگ بال در كيش

بادي مارينا

بادي مارينا يكي از محبوب ترين تفريحات آبي در دنيا محسوب مي شود و براي اولين بار در ايران در كيش مي توانيد آن را تجربه كنيد. وسايل تفريحي بادي بر روي سطح آب قرار مي گيرند و شما مي توانيد بر روي آنها قدم بزنيد، بالا و پايين بپريد و حسابي لذت ببريد. سوار شدن بر روي سرسره هاي آبي و شيرجه به درون آب نيز از ديگر فرصت هايي است كه در بادي مارينا نصيب تان مي شود. اين در حالي است كه در همين حين ماهي هاي كوچك و رنگارنگ سواحل جزيره از كنارتان عبور مي كنند. 

هزينه: بسته به زمان آن متفاوت است .

مدت زمان: 1 ساعت

بادي مارينا كيش

جاذبه هاي گردشگري كيش بسيار زياد هستند كه برخي از آن ها بيش از ديگر جاذبه ها براي گردشگران جذابيت هاي ويژه و محبوبي دارد و ورزش هاي آبي نيز جز محبوب ترين تفريحات به شمار مي روند . بسياري از آژآنس آفر هاي ويژه اي  تور هاي كيش براي ورزش هاي آبي كيش ارن كه به مسافران ارائه ميدهند . مهرپرواز با ارائه بهترين خدمات مسافرتي و گردشگري در خدمت شما مهمانان عزيز مي باشد .


برچسب‌ها: تور كيش،تور ارزان كيش،تفريحات كيش،كي بريم كيش،

[ ۱ ]

موضوعات

  موضوعي ثبت نشده است

نویسندگان

لینکستان

پیوندهای روزانه

درباره ما


ٍ
ایمیل :قیمت مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com

طراحی وب سایت
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

مبلمان اداری
مبلمان اداری لوکس آفن
www.afn-furniture.com

hotel in tehran
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

قیمت روز گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی زیبایی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

خدمات مجالس
خدمات و تشریفات عروس
www.tashrifataroos.com

غرفه سازی
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی
www.rayka.design

تشریفات عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

پارتیشن دوجداره
انواع مختلف پارتیشن های با کیفیت
www.azaran.com

خدمات مجالس عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک با بیشترین تنوع
www.azinzand.com/fa

باغ عروسی
لوکس ترین باغ عروسی
www.maghsoudloocatering.com

لوله بازکنی
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

نصب ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

عمل لازک چشم
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت دستگاه برش لیزری غیرفلزات
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور هند
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

روان کننده های بتن
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور ترکیه
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

قیمت لیزر موهای زائد
کلینیک های تخصصی کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

خدمات مجالس
تشریفات و خدمات مجالس ملل
www.melalceremony.com

تور آنتالیا
برگزار کننده بهترین تورهای خارجی
www.alefbatour.com

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قیمت قفسه فروشگاهی
طراحی و اجرای سیستم های قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط ارزان هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

?
?
?

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان
قیمت مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com

طراحی وب سایت
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

مبلمان اداری
مبلمان اداری لوکس آفن
www.afn-furniture.com

hotel in tehran
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

قیمت روز گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی زیبایی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

خدمات مجالس
خدمات و تشریفات عروس
www.tashrifataroos.com

غرفه سازی
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی
www.rayka.design

تشریفات عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

پارتیشن دوجداره
انواع مختلف پارتیشن های با کیفیت
www.azaran.com

خدمات مجالس عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک با بیشترین تنوع
www.azinzand.com/fa

باغ عروسی
لوکس ترین باغ عروسی
www.maghsoudloocatering.com

لوله بازکنی
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

نصب ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

عمل لازک چشم
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت دستگاه برش لیزری غیرفلزات
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور هند
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

روان کننده های بتن
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور ترکیه
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

قیمت لیزر موهای زائد
کلینیک های تخصصی کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

خدمات مجالس
تشریفات و خدمات مجالس ملل
www.melalceremony.com

تور آنتالیا
برگزار کننده بهترین تورهای خارجی
www.alefbatour.com

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قیمت قفسه فروشگاهی
طراحی و اجرای سیستم های قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط ارزان هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

?
?
?

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان